Gå til innhold

åreknuter


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg er ei jente på 23 år som allerede har begynt å få åreknuter på leggene. Hva er det som gjør at jeg får dette, og hva kan jeg gjøre for å forebygge at jeg får flere? Kan det ha noen sammenheng med at jeg er vegetarianer, kanskje jeg mangler noe?

Pål Sand, almenlege
Skrevet

Kjære uaaj.

Jeg tror ikke dette har sammenheng med at du er vegetarianer.Ofte går dette i familien.Åreknuter skyldes at veneklaffene ikke fungerer slik de skal og at venene som følge av dette utvides.Det er viktig å holde seg i aktivitet og gå mye.Videre kan det være konstruktivt å bruke elastiske strømper.Når du er så ung kommer du sannsynligvis ikke utenom operasjon etterhvert.

Informasjon via Internett erstatter ikke konsultasjon med lege eller annet kvalifisert medisinsk personell. For en sikker vurdering av problemstillingen du tar opp i brevet, bør du rådføre deg med din kontaktperson i det offentlige helsevesen.

Vennlig hilsen Paal Sand,lege.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...