Gå til innhold

Vedr. TSH


Anbefalte innlegg

kal1365380388
Skrevet

Min TSH er på 0,59, ifølge boka er dette en indikasjon på lavt stoffskifte. Noen jeg kjenner med TSH på over 2,0 har thyroxin, men min lege sier at jeg ikke skal ha thyr.'

I tillegg har min vekt økt med over 10 kg selv om jeg er aktiv med sunt kosthold. Hvorfor får eg ikke thyroxin, hvor skal jeg evt. henvende meg for å få det utenom fastlege.

Fortsetter under...

Christian Anker, spesialist i allmennmedisin
Skrevet

TSH i serum er normalt mellom 0.20 - 4.0 mU/L. Verdien du angir tyder derfor ikke på at du har lavt stoffskfite. Jeg foreslår at du og legen din snakker sammen om symptomene du sliter med og hva som kan hjelpe deg. Lavt stoffskifte medfører vangligvis lite vektøkning.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...