Gå til innhold

FU: Solbriller


Anbefalte innlegg

Hvor mye pleier dere å legge i dette "plagget" som enkelte trendy nettsteder påstår at er vel så viktig som resten av en persons bekledning? Det sto faktisk det på en side jeg nettopp nå sjekket, at solbriller var minst (minst, faktisk!) like viktig som f.eks. buksa.

Jeg går da ut fra at skapningen tok som en forutsetning at både solbriller og bukse blir brukt. Hjelper vel tross alt lite med de flotteste brillene fra Chanel dersom man ikke har bukser og likevel havner på glattcella for blotting.

Men til spørsmålet: Kjøper dolfolka designerbriller eller "shellbands", og hva er isåfall de dyreste brillene du har kjøpt?

Jeg har hatt 2 par av det dyrere slaget til nå, men alle har hatt en enorm evne til å bli delt i to. Altså vurderer jeg å ta et hint, selv om de jo egentlig i snitt har holdt i ca 3 år hver og det vel i og for seg ikke så gæærnt.

Hva pleier dere å gjøre?

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/101668-fu-solbriller/
Del på andre sider

Fortsetter under...

  • Svar 47
  • Opprettet
  • Siste svar

Mest aktive i denne tråden

  • SierDuDet

    11

  • Zelig

    5

  • favn

    4

  • Ulv I Faarikaal

    2

Populære dager

Mest aktive i denne tråden

Jeg har - no vart du sjokka no - dyre merkebriller. I hvert fall innfatninga. Nei, jeg husker ikke hvilket merke, og aner ikke hvor solbrillene befinner seg akkurat nå.

Har styrke i glassa, derfor betalte jeg en del for å være sikker på at de varte ei stund. Kunne like godt kjøpt noe billiggreier, bruker dem sjelden, og når jeg for en gangs skyld trenger dem, så finner jeg dem ikke.

Dessuten kommer ikke grilldressen til sin rett når jeg har dem på. ;-)

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/101668-fu-solbriller/#findComment-580090
Del på andre sider

Jeg har ett par Calvin Klein og ett par som jeg ikke husker hva heter, begge til en pris av litt under tusenlappen på salg. I tillegg har jeg ett par Bollé briller som jeg fikk gratis på den forrige jobben min, og ett par Oakley som jeg "deler" med gubben. Men så er jeg kjent for å ha litt solbrillefetisj også, dah. :o)

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/101668-fu-solbriller/#findComment-580125
Del på andre sider

Annonse

Gjest ikke undertegnet

Jeg kjøper briller jeg liker utseendet på og som kler meg.

Betaler opp til kr 200,-.

Synes det er helt teit å betale fra 2000 og oppover for solbriller. Du betaler ikke for det du egentlig trenger, evne til å se i sterk sol. Du betaler bare for et merke på brilla. mange av dem er rett og seltt ikke kledelige heller. Tåpelig.

At voksne folk lar seg manipulere slik er en gåte for meg. Heldigvis.

Solbriller har også en lei tendens til å 'forsvinne' i butikker, på stranda, på cafeen og alle andre steder du tard em av deg. Og, ja, jeg kjenner til brillelenker, men det ser kjerringaktig ut, og jeg liker heller ikke å ha de snorene der.

Betale like mye for et par solbriller som ei hel uke i Syden? Nei, takk! Og jeg har IKKE spesielt dårlig råd.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/101668-fu-solbriller/#findComment-580178
Del på andre sider

skal vi see.. jeg kjøper stort sett solbrillene mine på impuls. jeg er et sted, ser kule solbriller. forsikrer meg om at de er billige. kjøper dem.

de dyreste solbrillene jeg noengang har kjøpt var rundt 70kr. og det syns jeg var litt i overkant.

dyre solbriller ville vært veldig upraktisk. først og fremst for økonomien (doh), og så er det det faktum at jeg aldri har opplevd å eie et par solbriller i mer enn et halvt år (max) før jeg mista dem. *surrehue av dimensjoner*

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/101668-fu-solbriller/#findComment-580185
Del på andre sider

Gjest Iznogood

Jeg gikk inn på en brilleforretning og kjøpte de brillene jeg likte og som passet til hue mitt. I og med at jeg skulle ha styrke på brillene var nillebriller uaktuelt. Merket på brillene var totalt uinteressant for meg, det var utseende og passform som teller. Kan ikke ha digre utstående briller inni hjelmen.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/101668-fu-solbriller/#findComment-580190
Del på andre sider

Siden jeg surrer bort solbrillene mine ofte, kjøper jeg rimeligere varianter (opp mot 200 kroner, men oftest under hundrelappen på h&m).

Kjøpte en periode alltid runde solbriller med mørkt speilglass som så ut som det var oljet (ikke le - i 1992 var de kule). Da hadde jeg sikkert fem like par - og alle trodde at surrehuet endelig klarte å holde orden på solbrillene sine *he he he*

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/101668-fu-solbriller/#findComment-580192
Del på andre sider

Annonse

Minst mulig egentlig, for jeg er fæl til å bare slenge dem fra meg på de mest underfundige steder. Nå har de ligget ei god stund i brystlomma på skijakken min, men da den ble lagt bort for ei ukes tid tilbake, ble solbrillene flyttet til bilen. Der ligger de lettere henslengt foran rattet, der hvor speedometeret er...

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/101668-fu-solbriller/#findComment-580211
Del på andre sider

Ulv I Faarikaal

Kjiping. Ække du sånn fæssjen-guru'a?

*skuffa*

;P

Spørte fjortissene utenfor her hva de syns om solbrillene mine (5 ulike) da sola dukka opp for 2 uker siden. Godt de har noe å more seg over sier jeg *underleppa ut* INGEN ble godkjent !

De med speil som jeg pleier kikke på damene med var visst verst, og bruksintensjonen ble avslørt på straksen.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/101668-fu-solbriller/#findComment-580256
Del på andre sider

Gjest Pricilla

Kjøper billig-briller. men de er minst like fine som de som koster 1500 +. Ingen ser at det er kopi allikevel, og gjør de det - så hva så? : )

Unngår å kjøpe briller der det står OKEY forann og sånn da... *Hehe*

Brillene mine blir enten knekt, skreive, knust eller borte i løpet av noen uker så koster heller på meg en dyr bukse! Dessuten bruker ejg de kun når jeg må, bruker de ikke for å se fancy ut...

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/101668-fu-solbriller/#findComment-580294
Del på andre sider

De få H&M-solbrillene jeg har kjøpt har forsvunnet kort tid etter.

Har hatt et par i årevis og som jeg ikke vil bytte ut. Er usedvanlig fornøyd med dem - kattefasong og brun innfatning i horn (heter det det? ). Om de er trendy eller ikke aner jeg ikke. De kostet 350 og var et 50% tilbud. Made in Italy, Riccardo Polinelli - uten at det sier meg noe som helst.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/101668-fu-solbriller/#findComment-580298
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...

×
×
  • Opprett ny...