Gå til innhold

Når utbetales ENGANSTØNADEN?


Anbefalte innlegg

Gjest gravid og uvitende

det er et spørsmål som sikkert er blitt spurt om X antall ganger her før, men tenkte å ta meg den frihet å spørre selv, og kanskje få noen tips og råd på veien.

Er førstegangsgravid, og attført. Har en plan med A-etat om brevkurs, slik at attføringen ikke trenger å opphøre selv om vi får en liten en. MEN, lurte jo veldig plutselig på dette med den engangstønaden. Når utbetales den og må man søke trygdekontoret om det? (regner vel med det), og når?

Tusen takk for hjelpen!

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/105981-n%C3%A5r-utbetales-enganst%C3%B8naden/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Gjest Venter selv på engangstønad...

Jo før du søker, jo bedre. Du kan tidligst få den utbetalt 12 uker før termin, og du må ha en lege erklæring vedlagt søknaden som bekrefter terminen. Du trenger bare å kontakte trygdekontoret for å få tilsendt søknadskjema :-)

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...