Gå til innhold

Isolasjon i hus


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Neida, men varmetapet blir jo noe større enn dagens 15 cm og 20 cm, så fyringskostnadene blir noe større. Men det største varmetapet i veggen, er vinduene. Gode eller dårlige vinduer, påvirker nok mer enn 5 cm fra eller til i veggisolasjonen.

Takisolasjon er også viktig, står det noe om tykkelsen på den? Den brukte å være 15 cm på den tiden det var 10 cm i veggen.

Det ble benyttet 10 cm Glava som std helt opp til i begynnelsen av åttitallet.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/113481-isolasjon-i-hus/#findComment-677382
Del på andre sider

Gjest huseier snart??

Jeg ville kanskje etterisolere, da det er lite etter dagens standard. Hvis du har gratis ved og er hjemme om dagen og kan fyre er det sikkert OK. Mulig du kan forbedre mye ved å rulle ut 30 cm glava på loftet.

I tillegg til å skifte vinduer i hele huset, skal det ny bordkledning på minst èn vegg.

Går det an å etterisolere samtidig, og er det dyrt??

(Som du skjønner, er jeg grønn som skogen..)

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/113481-isolasjon-i-hus/#findComment-677524
Del på andre sider

Ulv I Faarikaal

I tillegg til å skifte vinduer i hele huset, skal det ny bordkledning på minst èn vegg.

Går det an å etterisolere samtidig, og er det dyrt??

(Som du skjønner, er jeg grønn som skogen..)

Det er naturlig å etterisolere samtidig med skifte av bordkledning. Dette er et fagspørsmål, og noen spesialist må nok se på det og gi det et tilbud eller du leier en byggkonsulent for en utredning.

Å lappe gammelt med nytt kan by på mange feller og tabber. Ikke stol på bare en fagmann hvis det er store utbedringer. Lån en diktafon og ta opp samtaler hvis det er viktig. Opptak skjult er lovlig når du selv deltar i samtalen.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/113481-isolasjon-i-hus/#findComment-677531
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...