Gå til innhold

Kviser etter p-pille slutt


Anbefalte innlegg

Hei!

Jeg har gått på Diane p-piller siden jeg var 18 år mer eller mindre kontinuerlig. De gangene jeg har sluttet har jeg fått mye kviser og har derfor startet igjen ganske fort.

Nå har jeg valgt å slutte på p-piller fordi jeg ønsker å få barn. Til tross for at jeg er blitt 29 år har jeg fått tilbake like mye kviser som jeg hadde da jeg var yngre. Særlig er det ille rundt lymfene ved kjeven/halsen. Jeg vil nødig gå på antibiotika for å kurere dette, men vet samtidig at mildere midler som basiron ikke har noen virkning for meg. Samtidig er dette så plagsomt at jeg ikke er villig til å "leve med det" og vente til det går over av seg selv. Er det noen som har noen råd til hva jeg kan gjøre?

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/124039-kviser-etter-p-pille-slutt/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Nina Lindstad, spesialist i allmennmedisin

Det finnes flere krem-typer mot kviser. Trolig må du prøve deg litt frem. Differin hjelper mange. Antibiotika skal du ikke bruke dersom du planlegger å bli gravid. Kanskje bør en hudlege undersøke deg.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...