Gå til innhold

Lunger


Vegardo1365380604

Anbefalte innlegg

Vegardo1365380604

Hei doktor online.

Har en tendens til å få tette og surklete lunger etter jeg har hostet og kan bli lettere svimmel. Har aldri vært slik før og har nå hatt det i 4-5 mnd. tid. Lurer bare på om det kanskje har satt seg betennelse eller noe liknende der eller om dette kommer til å gå bort av seg selv? Bør jeg oppsøke lege? Sluttet å røyke for ca. 2 år siden.

Håper på svar.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/127010-lunger/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Kizza1365380506

Du bør virkelig oppsøke lege. Som du kanskje vet er det verdens kols-dag idag. Hvert år er det fler og fler normenn som utvikler lungesykdommen kols. De fleste av dem har røkt i sin tid. Men de fleste har vært storrøkere. Det er mest vanlig at man utvikler denne sykdommen i 50årene men jeg har lest at yngre også kan bli rammet.

Oppsøk lege å få ta en pusteprøve og testet deg for astma, lungebetennelse (som det går mye av for tiden) og kols.

Mvh

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/127010-lunger/#findComment-772564
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...