Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Jeg er en gutt på 23 år, og har over en lengre periode(ca 1 år) hatt problemer med magesmerter. Det virker som om det kan være luft, og det føles som om jeg må på do. Når jeg går på do kommer det ofte bare luft, men enkelte ganger kommer det en slimaktig brun avføring,ikke i store mengder, men det er langt fra normalt. Før var det normalt for meg å gå på do en gang om dagen (med normal avføring), men nå skjer det maks 1 til 2 ganger i uka. Er det mulig jeg har utviklet allergi mot noe, eller er det andre ting som er årsak. Kjenner ikke til andre i familien med spesielle allergier.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/129512-mageproblemer/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Gjest Lisaflisa

HA mye mageproblemer selv.

Kolikk: er en ting. Der det er en slags knip i magen..ofte i hele magen på en måte. Føler du deg oppblåst? Hvis du vil ha bort smertene så legg deg på magen/ryggen på gulvet og strekk armene over hodet. Da forsvinner smertene, HVIS det er kolikk. Og du kan også få ut mye av luften på denne måten.

Forstoppelse: Da gjør det ofte vondt nederst i magen mpt endetarmåpningen. Hjelper å massere åvenifra og ned taktvis. Ikke nedenifra og opp! Det skal ut!! Hvis du har problemer med å få det ut så ta en spseskje med lin-frø og drikk det ned med et glass vann. Det "oljer" innsiden av tarmene og fører til at "dritten" glir lettere. Hjelper på meg i alle fall!

DRIKK MYE!

lykke til :o)

mvh

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/129512-mageproblemer/#findComment-792065
Del på andre sider

Nina Lindstad, spesialist i allmennmedisin

Det er ikke typisk mat-allergier eller intoleranser å ha sjelden avføring. Du bør tilstrebe daglig avføring. Du bør spise minst 3 måltider daglig, gjerne sitte å hvile en periode etter frokosten. Du kan en periode prøve 1 ss Vi-siblin fiberpulver iblandet 1 glass biola-melk morgen og kveld. Dette vil gjøre at tarmen fungerer jevnere. Dersom plagene dine vedvarer kan det bli aktuelt med en legesjekk, kanskje med røntgenbilde av tykktarmen. Vanlige blodprøver med bl.a sjekk av stoffskiftet kan være lurt.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/129512-mageproblemer/#findComment-792266
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...