Gå til innhold

pigmentflekker


Anbefalte innlegg

Gjest alezandra
Skrevet

Jeg har fått noe som ligner pigmentflekker på venusberget. Flekkene er mer rødlig enn resten av huden. Er det vanlig med slike flekker? Og kan det være tegn på noe annet? Det klør ikke eller noe.... Har vært gravid og fødte for 8 mnd siden. Kan det være noe sammenheng der?

Fortsetter under...

Skrevet

Kan det være pityriasis? http://www.dermnetnz.org/index.html

Det er vanligst å ha det på overkroppen, men jeg har hatt noen flekker i skrittet også, i tillegg til under brystene. Det er en sopp, som trives der det er litt varmt og fuktig. Fargen og "mønsteret" varierer, hos meg var den brunrosa. Legen gir deg en soppdrepende krem som tar det bort i løpet av en måneds tid.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...