Gå til innhold

Eksem og tørr hud og litt gluten allergi.


Anbefalte innlegg

Gjest Minaen

Hei. Jeg har ei datter som er plaget av eksem i albueledd og knehaser. I tillegg får hun små felter av eksem på rygg og under armene.Det på ryggen tror jeg er bare tørr hud, og hun klør mye. Hva er det, og hva skal jeg bruke? Jeg har hatt problemer med fordøyelsen siste halve året. Får diare noen ganger uten at jeg vet hve det kommer av. Får vondt i magen og må rett på do, etterpå er det like greit igjen. Kan dette være gluten allergi? eller annen mat-allergi? Takker for svar.

Fortsetter under...

Gjest Ragnhild Halvorsen, Lege Spesialist i Immunologi

Det høres ut som om datteren din har atopisk eksem. Du bør få legen til å se på eksemet ogskrive ut resept på kremer du kan bruke. Den tørre huden behandler du med en fuktighetskrem som passer hudtypen til barnet. Hvis huden er veldig tørr kan du bruke en fet krem, apoteket kan råde deg mht hvilke fuktighetskremer. Ikke bad henne for ofte og bruk minst mulig såpe. Som oftest er det nødvendig med reseptbelagte kremer ved siden av disse rådene hvis eksemet er uttalt og det klør mye.

Når det gjelder muligheten for glutenallergi så må du kontakte legen din for utredning. Du må for all del ikke eksperimentere med kosten før du har fått stilt en diagnose. Cøliaki eller glutenintoleranse kan opptre på mange forskjellige måter fra lette til meget alvorlige symptomer.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...