Gå til innhold

Bør jeg anmelde dette?


Gjest Blir så eitrande forbanna.

Anbefalte innlegg

Gjest Blir så eitrande forbanna.
Skrevet

Da jeg satt på bussen på vei hjem i dag,var jeg vitne til en ekkel hendelse.

Det satt en mann fremst i bussen (antagelig på vei til badestranda Huk),da 2 venninner av min 13-årige datter kom på bussen.

Mannen begynte og innynde seg hos disse småjentene.

Fleipet og pratet først,og de kniste og lo. Men etterhvert begynte han å "kile" dem i midjen. Jeg visste ikke hva jeg skulle gjøre,da jeg var usikker på hva han egentlig ville.

Men bet meg merke i hva slags "klær" han hadde på seg,sånn i tilfelle.

Jeg fortalte dette til datteren min da jeg kom hjem,og da fortalte hun meg om en episode som skjedde på samme buss,for ca 3 uker siden,da hun skulle besøke en klassekamerat.

Det hadde satt seg en mann ved siden av henne som begynte å ta rundt henne,og kysse henne. Hun prøvde å vri seg unna,og begynte nesten å gråte, sa hun.Fortalte mannen at hun bare var 13 år.

Jeg trodde du var 17,sa han og fortsatte.Hun beskriver han som mørkhudet,men ikke "neger" Jeg tror det kan være samme mann.

Dette hadde hun ikke turt å fortelle meg før nå.Var vel redd for at jeg skulle bli strengere. Men hun begynte nesten å gråte da hun fortalte det meg i dag også.

Jeg blir så rasende,og har lyst til å anmelde saken.

Er det for sent? Gjør politiet noenting?

Kan jo være mange mørhudete menn med hvit caps og mørkeblå bukse med to tynne grønne striper på siden.

Men tenkte det kunne være lurt i tilfelle det skjer flere ting.

Videoannonse
Annonse
Gjest uten signatur
Skrevet

Fortell politiet det du fortalte her! Det kan spare en større tragedie!

Skrevet

Fortell politiet det du fortalte her! Det kan spare en større tragedie!

Politiet har vel neppe ressurser til å sette i gang spaning på bussen på så vagt grunnlag, men det blir sikkert registrert og sammenholdt med andre henvendelser om lignende ting, så det kan nok være lurt å melde fra, ja...

Gjest Blir så eitrande forbanna.
Skrevet

Fortell politiet det du fortalte her! Det kan spare en større tragedie!

Huff ja. Skal gå innom politistasjonen i lunsjen i morgen.

Gjest til sint
Skrevet

Huff ja. Skal gå innom politistasjonen i lunsjen i morgen.

Godt!

Skrevet

Du satt jo der å så mannen, med andre ord - du husker hvordan han så ut.

Hvis du melder dette, og din datter kan peke ut samme mann, så er vel mye gjort.

Om han får stort annet enn tilsnakk, er en annen sak, men da er iallefall mannen under (litt) oppsikt, og kanskje han tenker seg om litt, før han gjør noe lignende.

Kanskje han er dømt for noe tilsvarende før også - hvem vet.

Skrevet

Synes du bør anmelde dette. Om politiet gjør noe er ikke så sikkert. Men du har da i alle fall gjort det du kan for å stoppe fyren.

Gjest engel (har med kake, vin, og litt eddik)
Skrevet

politiet samler på tips, og er obs.. Varierer kanskje fra distirkt til distrikt, men det skader ikke at de har litt i protokollene sine, når de få nye henvendelser. Her kan du kanskje forebygge problemer/ skader på et ungt sinn. Dessuten tar du dattern din på alvor, og det er viktig.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...