Gå til innhold

Teit med manglende samkjøring dataspråk


Anbefalte innlegg

Gjest LucySky
Skrevet

Som dum med data irriterer det vettet av meg å få instruksjoner/hjelp med datamaskinen der bare de engelske kommandoene er nevnt.

Jeg har valgt norsk, og det er ofte nesten umulig å gjette seg til hvordan det skal lyde når det er mange nokså like alternativer.

Jeg syns ikke det er samsvar innen et språk, heller. Det er veldig merkbart at det er dataingeniører som lager dette "speaket" og ikke språkutdannete folk.

Undersøkelse: Hvor mange her på Dol har engelsk som språk på datamskinen og hvor mange norsk?

Jeg regner meg som god i engelsk, men ikke dataengelsk. Akkurat som jeg er god i norsk, men ikke i datanorsk.

Gjest bare en
Skrevet

Jeg kjører windows på norsk og hvis jeg får velge så velger jeg norsk på alle andre program også

Skrevet

Jeg har norsk, men hadde engelsk før jeg bytta pc.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...