Gå til innhold

Diagnosen schizofreni


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Jeg er en annen

1) Som regel god og dårlige perioder, men noen er vel også mer eller mindre kronisk syke. Man skal huske at også schizofrene har en personlighet og et temperament som virker inn på hvordan de har det, i tillegg til sykdommen.

2) Ja, stress, særlig forbundet med mellommenneskelige relasjoner. Kanskje visse rusmidler også.

3) To hovedgrupper av symptomer: negative og positive. Negative: personen blir svært innadvendt og tilbaketrukket, tiltaksløs, vanskelig å få kontakt med osv. Positive: personen oppfører seg påfallende, sier merkelige ting, snakker til folk andre ikke kan se, har rare (ofte paranoide) ideer.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...