Gå til innhold

Rett til stønad til barnepass?


Anbefalte innlegg

Gjest hilsen en enslig mor
Skrevet

1) Hvis man har mammapermisjon og er heltids hjemmeværende, mens den eldste går i barnehagen - får man da ikke lenger stønad til barnehage slik man har pleid å få før nr.2 kom? Ellers blir man jo kanskje nødt til å frasi seg plassen pga økonomien?

2) Hvis man blir halvt uføretrygdet og er i halv jobb - får man da ikke lenger stønad til full barnehage? Vil ikke trygdekontoret se på helhetssituasjonen, at de dagene man ikke er på jobb, så trenger man kanskje den tiden til å "ta seg inn" for å bygge opp kreftene, og ikke være hjemme sammen med barna hele dagen? Og når barna dessuten har det best i barnehagen full tid?

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...