Gå til innhold

Bivirkninger av SSRI


Anbefalte innlegg

Hei !

Jeg startet medisinering med Cipralex for 14 dager siden.

Har hatt en stor fremgang siden da ! Depresjonen og engstelsen er fortsatt der, men på en roligere måte (fant ingen annen måte å beskrive det). Merker at kroppen/tankene ikke er i høygir til enhver tid. Når jeg ser en film nå, så ser jeg en film, når jeg går en tur, så går jeg en tur, når jeg er på besøk, er jeg på besøk, jeg konsentrerer mer om der og da om dere skjønner..

Bivirkninger:

dag 1. Rykninger i to fingre som jeg aldri før har hatt. Ble urolig, men varte i 15 sek. og kom aldri igjen. Svak sammentrekning i muskulatur i ansikt, men kom ikke tilbake.

Dag 2 Diare. En helt vanlig magesjau som var over på et par timer.

Ellers et par dager med svaaak antydning til kvalme som ikke plaget meg i det hele tatt.

Jeg har også en "varmefølelse" i huden på ene foten og armen av og til, men jeg vet ikke om dette kan være medisinen

Jeg vet ikke om du NHD vil karakterisere dette som unormale bivirkninger ?

Jeg føler iallefall at dette ikke er bivirkninger for de er så svake. Hadde forventet et helvette i 14 dager :)

Jeg har flere bivirkninger av allergimedisinen enn Cipralex.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/218096-bivirkninger-av-ssri/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Hei!

Det høres ut som om du reagerer bra på cipralex. Det er slett ikke sant at alle får et helvete når de starter og slutter behandling med SSRI. Man kan jo av og til få det inntrykket, siden folk snakker mest om det når de får problemer(naturlig nok).

Bivirkningene dine høres normale ut. Det høres ut som om du praktisk talt ikke har bivirkninger, og mange har det slik. Noe av det du har kjent på har kanskje ikke med medisinen å gjøre heller. "Fenomener" i kroppen oppstår jo, og spesielt når man blir ops på det. Og det blir en jo når en nærmest venter på at de skal komme.

Så jeg ville vært fornøyd så langt, og etterhvert prøve å finne frem til den doseringen som passer deg. Men det kan være greit å stå litt på 10 mg, som jeg regner med er dosen du har kommet opp i og kjenne litt på den.

Håper dette forandrer livet ditt og gir deg bedre dager og netter.

Vennlig hilsen

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/218096-bivirkninger-av-ssri/#findComment-1612651
Del på andre sider

Annonse

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...