Gå til innhold

Torskefilet + fløte??


Gjest matinteressert men ikke flink

Anbefalte innlegg

Gjest matinteressert men ikke flink
Skrevet

Jeg har dårlig råd men har noe i frysen og i kjøleskapet. En pakke frossen torskefilet og en fløte, poteter, løk og purreløk. Kan jeg blande dette sammen i en form og ha i ovnen eller blir det helt galt?

Skrevet

Jeg er heller ikke særlig flink på kjøkkenet, men dette høres godt ut :-)

Bland evt fløten ut i et par eggeplommer, så blir den litt tykkere.

Skrevet

Ja, det kan du. Jeg har en oppskrift på Jarlsbergfisk som inneholder blant annet torskebiter, og fløte. Det du gjør er å legge torskebitene i en ildfastform, strør div grønt over dem (i oppskriften sto det tomatskiver, purre og gulrot...om jeg husker rett da). Så heller du noe fløte over (matfløte), og danderer med ca 200gr jarlsberg-ost. Husker desverre ikke hvor lenge det skulle stå i ovnen, men tror det var ca 20 min.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...