Gå til innhold

Støv/skitt i dv-kamera


Anbefalte innlegg

Gjest filmermasse
Skrevet

På mitt digitale videokamera har jeg problemer med å få avspilt mine filmer da bildet som vises er horisontale sorte streker. Strekene er tykke og mellom dem vises filmen. Jeg har forsøkt å rense med rensekassett, men de kommer fort tilbake etter gjennomført rens. Jeg hadde samme problem på mitt forrige kamera, men istedenfor service så kjøpte jeg nytt kamera mtp nypris/servicepris.

Noen som vet om man kan rense et dv-kamera selv(type q-tips og renseveske e.l.)?

Jeg oppbevarer kamera i bag og tar godt vare på det, men tydeligvis ikke nok da dette problemet dukker opp, igjen og igjen...må vel ut å kjøpe nytt kamera igjen :(

Skrevet

Hvis du bruker de samme filmene i kameraet så vil jeg tro det er filmene som setter merker på en eller annen måte.

Gjest filmermasse
Skrevet

Hvilket merke er det på kameraet?

Panasonic - begge kameraene.

Og når det gjelder svaret ditt Lillemus; jeg filmer på nye kassetter og spiller dem sjelden av. Har ikke brukt kassetter fra det første kameraet på den andre, eller omvendt.

Nå blir det et HD kamera og et nytt til å få spilt over de eksisterende kassettene. De gamle kameraene går inn historien, akkurat som de bør i "kast og bruk Norge" :)

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...