Gå til innhold

Minimumskrav for å være lærervikar?


Anbefalte innlegg

Gjest lurer på det nå
Skrevet

Hva er egentlig minimumskrav for å være lærervikar på barne- og ungdomsskole?

Kan en person som f.eks. har 3 år på universitet være vikar selv om ikke alle fagene personen har er aktuelle?

Skrevet

Jeg var nå vikar på en barneskole i en periode på 2-3 år i begynnelsen av studietiden. Hadde altså ikke noe formell utdannelse.

Altså: jeg hadde korte vikariater i negynnelsen og slutten av semesterne, når jeg ikke hadde undersvisning på studiet mitt

Gjest ikke-i-kveld
Skrevet

Var også lærervikar i barneskole og ble tilkalt ved behov. Kombinerte dette med studier fra jeg startet studiene som 19 åring.

Da jeg "plutselig" hadde cand.mag grad (tilsvarer dagens bachelor) gikk jeg 8 lønnstrinn opp i lønn.

Skrevet

Jeg tror du må ha 3-årig allmennfag på videregående. Men noe annet krav tror jeg ikke finnes.

Skrevet

Jeg var lærervikar på både barne- og ungdomsskole da jeg var ferdig med videregående.

Gjest lurer på det nå
Skrevet

Jeg var lærervikar på både barne- og ungdomsskole da jeg var ferdig med videregående.

Så da kan jeg kanskje høre med skolen når jeg har allmennfag og studer på universitet (bl.a. etnologi)?

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...