Gå til innhold

Å fryse ned mat


Anbefalte innlegg

Gjest Nybegynner_kokk
Skrevet

Jeg lot gryteretten stå i romtemperatur (med lokk) i 24 timer, deretter la jeg den i fryseren. Tror dere den ble dårlig siden jeg ikke fryste den ned med en gang?

Gjest Isflaket
Skrevet

Jeg hadde kastet den. Utrolig mange bakterier som formerer seg i kjempefart i romtemperatur.

Skrevet

Det går trolig helt fint.

Husk bare å koke den lenge når du skal ha den :-)

AneM1365380603
Skrevet

Jeg er litt skeptisk til mat som har stått lenge framme. Jeg lot en gang en gryte risengrynsgrøt stå over natten. Fy fader den var sur morgenen etter. Nå var dette melkeprodukt og midt på sommeren, men jeg fikk nå erfare hvor kjapt mat blir til bakterier :-/

Skrevet

Må tross alt si jeg ble betrygget:

''Hun har imidlertid en melding som kanskje vil glede noen: Et lite glass akevitt øker syreproduksjonen i magen, og hemmer bakterievekst''

*S*

*S*

Skrevet

Rask avkjøling er viktig. I dag skal jeg koke surkål og rødkål, rett ut på terrassen etter koking og i fryseren da det er avkjølt. Bør gjøres med alle matretter.

Skrevet

Det går nok bra, men mat bør kjøles ned så fort som mulig. Det skal i fryseren eller kjøleskapet med en gang, ikke vet til det har nådd romtemperatur.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...