Gå til innhold

Forelskelse


Anbefalte innlegg

Gjest profile

Hei,

Når en forelsker seg i en person er det vanlig å føle at en vil bli mest mulig lik den personen og ha de samme interessene? Dersom f.eks. personen en blir forelsket i studerer noe annet enn en selv er det da vanlig å ville begynne på et nytt studium, eller se seg om etter et nytt arbeidsområde for at det skal bli mest mulig likt. Jeg sier ikke at en kommer til å gjøre det (for det kommer inn så mange usikkerhetsmomenter), men er det vanlig å ville ønske å gjøre det? Er dette noe som manifisterer seg i starten av en forelskelse og går over etterhvert?

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/306653-forelskelse/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Gjest Signe signatur

Det har skjedd meg til en viss grad ja, at jeg plutselig har blitt mye mer interessert i en viss type musikk, fotball, foreningsarbeid pga en forelskelse. Men studier/arbeidsplass, det har kun vært en dagdrøm på den måten at når man er ordentlig forelska ønsker man å være nærmest mulig vedkommende til en hver tid eller ønsker å høyne mine sjanser for å møtes (der forelskelsen var kun fra min side). Når man er forelsket vil man jo framstå som mest mulig interessant for den utkårede, og derfor gjerne ha de samme interessene. Og man syns jo gjerne at alt det den utkårede gjør og interesserer seg for ER usedvanlig interessant, kult og spennende. Ikke noe rart i det så fremt man ikke går for langt. Forresten er det jo mange som når man er sammen skifter studier, flytter og skifter jobb pga forholdet sitt, så helt unormalt er det vel ikke? Jeg valgte faktisk studiested pga en gammel forelkselse, men dte var mets fordi han hadde fått meg på tanken at det kunne være fint å bo i den byen, det var ikke han selv eller forelskelsen som var grunnen til at det ble slik, men en utløsende faktor.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/306653-forelskelse/#findComment-2492166
Del på andre sider

Gjest simsalabims

Har du ikke lagt merke til mange nyforelskede som påpeker hvor like de er den nye kjæresten? Helt ned på "favorittfargen" og hvilket tyggismerke man liker best? Små utbetydelige ting blir gjort større for å vise at man er like. Jeg tror vi ønsker å lage et fellesskap med den vi er forelsket i og derfor fremhever de tingene vi er like på. Dette kan sikker gjelde større ting som utdanning og jobb også, men det tror jeg er mindre vanlig.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/306653-forelskelse/#findComment-2492243
Del på andre sider

Ja, dette er vanlig. Nyforelskede har alltid masse felles interesser, men det flater ut litt etter hvert. En del av forelskelsen er at man strekker seg mot hverandre, og gjør alt for å tekkes sin elskede.

Men å tøye dette så langt at man skifter studium, er nok ikke så vanlig. Det å tenke tanken, derimot, er det nok mange som har gjort.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/306653-forelskelse/#findComment-2492399
Del på andre sider

Annonse

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...