Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Det er gratis å få svar her , men da jeg mota meg opp for å spørre om noe på et annet forum, fikk jeg beskjed om at det kostet penger...allright...men da jeg skulle betale fikk jeg beskjed om å prøve igjen senere....veeel...det er et visakort med penger på, så det har ikke noe med det å gjøre- men hvorfor er det forskjell på forumene?? Burde ikke alle svar være gratis for oss? Det koster oss selv ganske mye å stille "teite" spørsmål, for så å kanskje få svar....

Måtte bare få det ut!!

Videoannonse
Annonse
Gjest bikku
Skrevet

Det koster ingenting å få svar fra andre forumdeltakere, men det koster å få svar fra fagpersoner. Muligens gratis på noen forum, men det skulle bare mangle at vi betaler for å få ei faglig vurdering.

Mitt inntrykk er at legene gir både raske og greie svar. Med raske svar mener jeg at det sjelden går mer enn maks 3-4 dager før svar. Om ting er så akutt at det er behov for svar umiddelbart, så er en akuttime hos fastlegen å anbefale.

I den grad det går ut over forventa responstid, eller de ikke svarer i det hele tatt, så tror jeg ikke det blir trukket noe fra kortet.

Husk at dette er et lavterskeltilbud som kommer i tillegg til behandlere i det virkelige liv, ikke en erstatning.

Håper du kommer deg videre med det som plager deg.

Gjest heyheymymy
Skrevet

Det er gratis på dette forumet fordi nhd får betalt av legemiddelfirmaer for å svare på spørsmål. En fin tjeneste for psyke. :-)

Nils Håvard Dahl, psykiater
Skrevet

Det er gratis på dette forumet fordi nhd får betalt av legemiddelfirmaer for å svare på spørsmål. En fin tjeneste for psyke. :-)

Dette er ikke korrekt.

Jeg får betalt fra Dr. Online.

Skrevet

Dette er ikke korrekt.

Jeg får betalt fra Dr. Online.

Alle vi som ikke har en kjepphest i forhold til legemiddelindustrien vet dette NHD:-)

Gjest heyheymymy
Skrevet

Dette er ikke korrekt.

Jeg får betalt fra Dr. Online.

Hehe. Jeg visste ikke at doktoronline.no var en nettside drevet av en veldedig organisasjon. Nederst på siden på det at DOL er et selskap i Hjemmet Mortensen - gruppen.

Nils Håvard Dahl, psykiater
Skrevet

Hehe. Jeg visste ikke at doktoronline.no var en nettside drevet av en veldedig organisasjon. Nederst på siden på det at DOL er et selskap i Hjemmet Mortensen - gruppen.

Ja, og hva så?

Gjest heyheymymy
Skrevet

Ja, og hva så?

Jeg forstod årsaken nå.

Skrevet

Vil egentlig avslutte tråden her.

Men vil bare si at jeg vet at NHD får sin lønn og har ingen betenkeligheter med hvem som utbetaler den lønna-jobben han gjør er fantastisk.

Jeg stusser bare på hvorfor ikke de andre fagspesialistene kan få de samme betingelsene, slik at vi slipper å sitte klar med visakortet. Svarene ligger jo synlig for alle, enten en betaler eller ikke-og det er jo egentlig ikke rettferdig?!

Veel, jeg ønsker ikke at flere svarer på denne frustrasjonstråden. Måtte bare lette litt på trykket der og da.

Ha en fin kveld.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...