Gå til innhold

Psykopati


Gjest Anonym bruker

Anbefalte innlegg

Gjest Anonym bruker

Hei. Jeg har lest artikkelen om psykopati på www.doktoronline.no/news/NONAME-1328.html. Denne artikkelen kunne like gjerne vært skrevet om min bror på snart 40 år! Jeg har lenge (egentlig i hele mitt liv...-snart 37 år) lurt på hvorfor jeg og min bror aldri har hatt noe godt forhold. Vi har snarere vært som hund og katt hele livet, og jeg har ofte følt meg redd og truet av han, men aldri skjønt hvorfor... Har alltid følt at jeg overhodet ikke kjenner min egen bror, han er bare en "person" for meg... Føler at jeg kjenner naboen bedre enn min egen bror... Han har alltid hatt problemer med sin adferd når det har vært alkohol med i bildet (hvilket det ofte er) og når han er ruset går han til angrep(verbalt) på både meg og mine foreldre når vi er sammen. Det er grov sjikanering og stygg munnbruk. Jeg blir alltid uvel og kvalm når dette skjer. I tillegg har jeg fått vite at han tidligere brukte rusmidler som amfetamin og hasj. (Hasj bruker han fremdeles-OG alkohol) Mitt største problem i forhold til denne saken er å klare og overbevise mine foreldre om hvordan det står til med han-han selv er i TOTAL fornektelse, jeg har konfrontert han personlig med dette med rusmidler(ikke psykopatien!) Saken er bare den at mine foreldre har "sky-lapper" og ser absolutt ikke sammenhengen eller at han i det hele tatt har et rus-problem...Dette begynner å tære ganske mye på familieforholdet vårt...  Det eneste jeg vil er å hjelpe,men ANER ikke hvordan,eller hvem jeg kan prate med om dette, når han ikke klarer å innse selv at han har problemer! Jeg vil være meget takknemlig for svar!

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/309228-psykopati/
Del på andre sider

Fortsetter under...

''Det eneste jeg vil er å hjelpe,men ANER ikke hvordan,eller hvem jeg kan prate med om dette, når han ikke klarer å innse selv at han har problemer!''

Beklager å måtte si det men du kan _ikkje_ hjelpe han, det du kan gjøre er å hjelpe deg sjøl ved å holde "avstand" og ikkje la han få overtaket på deg følelsesmessig, praktisk og/eller økonomisk.

Sånn er det bare...:(

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/309228-psykopati/#findComment-2519505
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...