Gå til innhold

Hjelp! Er dette normalt?


Anbefalte innlegg

Gjest ikkeidagheller
Skrevet

Har en 15 årig gutt som er lett overvektig. Vi har begynt å trene kondisjonstrening for å få bukt med problemet.

MEN når vi tar i- så klager han over vondt i bryst-regionen v/hjerte. Han er da annpusten og må stoppe opp for å hvile.

Kan en 15 åring allerede ha fått tilløp for hjerte problemer, eller er dette bare en konsekvens av være i særdeles dårlig form?

Gjest ChiengMai
Skrevet

Ja, sånt kalles ikke hjerteproblemer, det kalles dårlig kondisjon. Om han er veldig utrent så vil han nok føle smerte ved trening de første gangene. Trøst får være at det går over etter hvert som kondisen forbedres.

Skrevet

Er nok ikke hjertet nei...

Men om han ikke blir bedre etterhvert, kan han jo testes for astma.

Men jeg vil nok tro det er dårlig kondis som ChienMai...

Skrevet

Vil tro det er dårlig kondis, ....min sønn opplever akkurat det samme...Skal ikke så mye til liksom :-)

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...