Gå til innhold

Gifte oss?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi er samboere med felles barn og lurer på om vi skal gifte oss, men jeg vil først vite hvordan dette påvirker uførepensjonen vår. Vi har følgende inntekter:

Meg: Grunnpensjon 3210, Barnetillegg 1696, Tilleggspensjon 6356, Grunnstønad 1544.

Han: Grunnpensjon 3210, Tilleggspensjon 5817.

Fortsetter under...

Irene Grøneng
Skrevet

Siden dere er samboere med felles barn likestilles dere allerede med ektefeller, så pensjonen vil ikke endres.

Ekteskap har imidlertid mange andre økonomiske fordeler, jf skatt, arv, arveavgift, skifte (retten til å sitte i uskiftet bo), m.m.

VG hadde senest forrige uke et oppslag om dette, noe som har fått statsråden til å ta til orde for at reglene bør endres.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...