Gå til innhold

NHD: forskjellen på BDD og anoreksi


Anbefalte innlegg

Gjest efexora
Skrevet

jeg har forstått body dysmorphic disorder (BDD) som en vrangforestilling om at noe er galt med kroppen. At man feks er så stygg at man ikke kan vise seg ute, eller at noe annet er feil med kroppen, at feks høyre ben ikke er ens eget og bør fjernes etc.

Det jeg lurer på er om Anoreksi som regel er en variant av BDD, eller om det er helt separate diagnoser? kan en person egentlig lide av BDD og ikke anoreksi? og kan man ha anoreksi uten at det er snakk om BDD? Hvis jeg i løpet av svært kort tid blir overbevist om at jeg er smellfeit og ikke klarer å gå ut døra pga det, kan jeg da i virkeligheten ha en BDD?

Håper du har erfaring med dette

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...