Gå til innhold

permisjon


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei alle sammen

Jeg jobber nå 80%, når jeg skal få nummer to hvor lenge må jeg da ha jobbet 100% for å få 80% fødselspenger når jeg går ut i permisjon.

Er det de tre siste månedene?

Takknemelig for svar.

Skrevet

Du kan ikke regne med å få 100% dersom det bare er en midlertidig ordning og at din normale stillingsprosent er 80%, men det kommer an på pensjonspoengene dine og hva arbeidsgiver oppgir til trygdekontoret og hvor stort avvik det er fra den inntekten og det du har hatt i inntekt etter 1997/98.

Reglene er kompliserte, så ta en titt på artikkelen om utregning av fødselspenger her: http://trygdehjelpen.no/fodsel/

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...