Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Tvilsomt. Ta ut alt her så sant du kan. Er det derimot krise ber du ditt legekontor/lege ringe og faxe apoteket du befinner deg på, de får da underskrifter og stempel som de trenger og da bør det gå greit. Men jeg tviler du kommer langt med en norsk resept i hånden.

Caloni Makaroni

''Er det noen som vet om det går an å bruke en norsk resept i et EU-land?''

Norske resepter er kun gyldige i Norge. Ta med deg medisinene du trenger. Om du er i en situasjon hvor du faktisk er i utlandet og har resepten, så kan det være det hjelper om du tar med deg resepten på apoteket, og sannsynliggjør at du har behov for medisinen. Det kommer helt an på hva slags medikament det dreier seg om. Du må da betale full pris for medikamentet.

I Spania får du kjøpt nesten hva som helst over disk, det kan være det er slik i flere EU-land også; du spesifiserer ikke hvor du er.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...