Gå til innhold

FU Hundeeiere


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

Vi har en lys hund, og vi har tre ganger funnet loppe på hunden. Første gangen da han var valp, en gang i sommer (den var lysebrun) og en nå i høst (mindre og mørk).

Hvor vanlig er det med lopper?

Veterinæren sier at det ikke finnes hundelopper i Norge. Vi bruker spot on på ham, men vi synes at det er rart at vi finner loppe på ham så ofte. Vi støvsuger huset annenhver dag og er spesielt ivrig ved lister, i krinkler og kroker.

Hvor ofte har dere sett lopper? Eller hørt om lopper på hund her i Norge?

Gjest Shira :o)
Skrevet

Vi har aldri hatt lopper på vår hund, men jeg kjenner en hund som fikk lopper. Fikk en eller annen kur av dyrlegen, husker ikke hva det var, men det var ikke Spot On.

Husker pelsen ble flokete etter behandlingen, den hadde mye pels, siden det var sommer så klipte vi han (hunden var hos oss den sommeren). Jeg tror dog at det var flere enn en loppe som ble oppdaget, hunden var ikke her før etter behandlingen. Kan hende det var noe annet enn lopper også, dvs annet navn, men de kalte det lopper de som eide hunden.

Skrevet

Har en hund på snart 4 år som aldri har hatt lopper. Har heller aldri hørt om noen som har hatt det, og jeg regner med at de vennene mine som har hund hadde fortalt det dersom de hadde hatt lopper på hundene sine. Har forresten brun hund.

Forresten, vær obs på at det går kennelhoste i store deler av landet for tida.

Skrevet

Det er vel stort sett fuglelopper hunder og katter her til lands får på seg.

Skrevet

Fuglelopper?

Ja, det finnes jo fuglelopper, pinnsvinlopper, ekornlopper, kattelopper og hundelopper.

Vi bor i en skog, så alle loppeartene kan være aktuelle.

Men hvor ofte finner dere lopper på hunden?

Flått plukker vi av ham på hver tur i skogen, men hvor vanlig er det med lopper?

Han bruker Expot hver måned, likevel finner vi stadig smådyr i pelsen.

Bare en om gangen da.

Nå har veterinæren sendt siste loppe vi fant til artbestemmelse. For hundelopper finnes OFFISIELT ikke i Norge.

Gjest Niccolina
Skrevet

Ja, det finnes jo fuglelopper, pinnsvinlopper, ekornlopper, kattelopper og hundelopper.

Vi bor i en skog, så alle loppeartene kan være aktuelle.

Men hvor ofte finner dere lopper på hunden?

Flått plukker vi av ham på hver tur i skogen, men hvor vanlig er det med lopper?

Han bruker Expot hver måned, likevel finner vi stadig smådyr i pelsen.

Bare en om gangen da.

Nå har veterinæren sendt siste loppe vi fant til artbestemmelse. For hundelopper finnes OFFISIELT ikke i Norge.

Det er lenge siden jeg var i gamet, så jeg er ikke oppdatert på behandlingene som finnes nå. :-) Men spennende at de har sendt inn krypet, om du har lyst å skrive det her etter hvert så vil jeg gjerne ha oppdatering på hva det var!

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...