Gå til innhold

Det blinket :-(


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg og guttungen var tidlig oppe i dag, og kjørte avgårde til fotballturnering da det var mørkt og klokka bare var 07.20. Imponerende hvor mange engasjerte fotballgutter og -foreldre som faktisk befant seg på banen før klokka var åtte en oktoberlørdagsmorgen, forresten!

Vel - kampen ble spilt, og jeg kjørte hjemover alene (guttungen skulle spille flere kamper og sitte på med kameraten hjem).

I tunnellen under sjøen gikk det fort nedover. Er ikke vant til sånne tuneller, men jeg regnet med at det var fotoboks i bunnen, siden jeg hadde sett at det var det på veien bort. Så jeg bremset opp litt før bunnen.

Og så blinket det! FLASH!!!!!

Jeg kikket ned på speedometeret, og pila viste ca 85. Håpte i et tidels sekund at fartsgrensa var 80 - men like bortenfor var det et 70-skilt.

ÆSJ - ÆSJ - ÆSJ!!!!!

Nå har jeg googlet fartsbøter og -satser, og ser at jeg trolig kommer til å få et ekkelt brev i posten om å betale 2600 kr. Dersom jeg er heldig, og speedometeret vårt viser litt for mye, må jeg "bare" betale 1600 kr.

Æsj.

Skrevet

Fotballkamp kl 7.20 på en lørdag???

*vantro*

Utrolig sure penger :(

Gjest Niccolina
Skrevet

Kjipt. Du kan jo håpe det var en boks uten film i, men de er nok lite i bruk lenger.

Det tar ikke mange dagene før det kommer brev i postkassa, en venninne er midt oppi dette nå. :-/

Skrevet

Godt at de tar de som ikke holder fartsgrensa synes jeg.

Skrevet

Slike tunneller er vanskelig å holde lav nok fart i. Er en like ved her jeg bor også, og det blinka på broren min også nettopp like før bunnpunktet. Mener å huske at han måtte betale enda mer enn du regner med.

Skrevet

Slike tunneller er vanskelig å holde lav nok fart i. Er en like ved her jeg bor også, og det blinka på broren min også nettopp like før bunnpunktet. Mener å huske at han måtte betale enda mer enn du regner med.

Kjipt.... Ja, det var veldig fort å komme opp i raskere fart enn beregnet i den nedoverbakken.

Skrevet

Fotballkamp kl 7.20 på en lørdag???

*vantro*

Utrolig sure penger :(

Ja, det var en himla svær turnering her i helga. Han måtte møte klokka 8 både lørdag og søndag - og det var en drøy halvtimes kjøring dit.

Var visst moro :-)

Men dyr moro for meg da :-(

Skrevet

Godt at de tar de som ikke holder fartsgrensa synes jeg.

''Godt at de tar de som ikke holder fartsgrensa synes jeg.''

Forsåvidt enig. Men jeg synes egentlig de skal konsentrere seg om de som virkelig kjører for fort på farlige steder. Dette var i en tunnel der det var ekstremt liten sjanse for at noe skulle skje galt.

Men greit nok, jeg vet jo at jeg skal holde fartsgrensa. Men bakken var brattere enn beregnet, og jeg bremset altså litt for lite.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...