Gå til innhold

NHD: Seroquel og annet medisin


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei NHD.

Kan du være så snill å komme med noen forslag til andre medisiner som kan hjelpe mot depresjon/angst/tankekjør og søvn, enn seroquel? Som ikke har økt matlyst som bivirkning? Finnes det?

Behandler sier det ikke finnes, ikke som er like god, men jeg synes det er rart...

Nils Håvard Dahl, psykiater
Skrevet

Nei, det finnes ikke. Dessverre er dte slik at de AP og AD som forbedrer søvn også har en tendens til å gi økt matlyst.

Skrevet

Nei, det finnes ikke. Dessverre er dte slik at de AP og AD som forbedrer søvn også har en tendens til å gi økt matlyst.

Huff...

Jeg hadde virkelig et håp om at det fantes...

Men hvorfor får jeg/vi ikke sove uten? Hva som gjør at jeg ikke sovner, enn hvor trøtt jeg er? Og hvis jeg klarer det, så sover jeg svært lett og våkner veldig ofte.

Kan man lære å "sove" på andre vis enn medisin?

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...