Gå til innhold

Noen som har tips til en litt utradisjonell.....


Anbefalte innlegg

Gjest Konfirmasjon på planleggingsstadiet

konfirmasjon? Yngste og sistemann på fronten her i huset vår datter skal konfirmeres til neste år. Vi ønsker arrangere en litt utradisjonell konfirmasjon uten at vi har tenkt på innholdet så langt. Nå er det planleggingsstadiet som må tenkes gjennom. Feks tenkte vi få skrevet en sang til datteren der noen kan spille gitar og synge til ovs. For å si det slik ønsker vi ha litt innhold slik at folk ikke kjeder seg. Dette fordi vi nettopp selv var i konfirmasjon der det var allsang rundt bordet med kjedelige viser og tørre taler. Folk satt stive rundt omkring og datteren vår synes det var kjempekjedelig. Ikke ett vondt ord om andres tilstelning, men kjente litt på dette selv. Vi ønsker noe nytt tilført og tar gjerne i mot tips på hva som kunne vært både hyggelig, morsomt og minnerikt å få med.

Fortsetter under...

Gjest gryntgrynt

Ville bare si at jeg syntes det var stor forskjell på min egen konfirmasjon, min sønns og andres. Selv om innholdet kan være nogenlunde likt og tradisjonellt. Min sønn elsket sin egen konfirmasjon med sanger, taler og sine rundt seg. Trolig fordi alt da handlet om ham. Han var midtpunktet og han hadde alle de han er glad i samlet rundt seg en hel dag :) Han satte stor pris på den dagen.

Men vil dere oppleve noe annet og gjøre noe annet, så skal dere selvsagt gjøre det. Jeg er ingen god "planner" for andres selskap, da hadde jeg hatt det som jobb :)

Gjest punsjbolla

Hva med å gjøre det litt bryllupsaktig, med leker og dans...

Leie en trubadur til å spille, det er kanskje flaut for ungdommen å danse, men det skaper stemning hehe :)

Kanskje karaoke... ja, karaoke høres drittkult ut.

Kanskje med kjente sanger, men hvor man har skrevet sang om komfirmanten.

Da blir det nok en del latter..

Lage rebus eller quiz på overhead hvor gjestene skal finne ut ting om komfirmanten.

F.eks. Hvor gammel var han da han fikk sitt første kyss?

Klarer med komfirmanten først hva som blir for flaut :D

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...