Gå til innhold

Kvalme!


Gjest tyrkisk pepper

Anbefalte innlegg

Gjest tyrkisk pepper
Skrevet

Jeg er 6 uker på vei og sliter noe ubeskrivelig med kvalme. Dette var ikke planlagt, og fremover har jeg både eksamener og flere jobbintervju.

Det er verst når jeg har fått lite søvn eller må anstrenge meg (f.eks. gå opp bakken til bussen), men det er generelt ille og de siste 4-5 dagene har jeg tilbragt i senga. Får ned cola og salte drops, men spiser jeg noe annet må jeg ligge lenge i fosterstilling etterpå. Ingefær har ingen effekt.

Noen tips til hvordan jeg kan overleve både eksamener og jobbintervju uten å spy?

Skrevet

Da jeg var gravid med nr. 2 hadde jeg en periode alltid en pose med bokstavkjeks i lomma, når jeg småspiste av den unngikk jeg den verste kvalmen.

Skrevet

Vær forsiktig med Tyrkisk Pepper og andre salte drops, pga. blodtrykket og elektrolyttene. Spesielt hvis du drikker lite.

Med vennlig hilsen

Gjest Høstløv
Skrevet

Legen min sa at jeg godt kunne bruke Postafen av og til.

Gjest Modern77
Skrevet

Hør med fastlegen. Jeg ble anbefalt å ta reisesyketabletter, husker ikke helt merket, men spør på apoteket hvilke som er trygge for gravide.

De har også noen armbånd som har noen akupressurkuler som presser på et sted som skal motvirke kvalme (reisesykearmbånd).

I tillegg anbefaler jeg at du lar det gå maks 2-3 timer mellom hvert måltid,

drikk mye vann, og ha et glass vann og noen tørre kjeks ved senga, gomle litt

på det før du står opp.

Ellers prøv å få nok søvn, unngå stress og gå deg en tur i frisk luft.

Gjest tyrkisk pepper
Skrevet

Legen min sa at jeg godt kunne bruke Postafen av og til.

Vet du om de selger det i vanlige butikker eller kiosker, f.eks. 7eleven?

Skrevet

Armbånd mot reisesyek, som selges fra apotek, hjelper i hvertfall barne mine mot bilsyke. Absolutt verdt å prøve. Når de er festet riktig (sjekk dette nøye), så presser de mot et akupressur-punkt på håndleddene.

Gjest Høstløv
Skrevet

Vet du om de selger det i vanlige butikker eller kiosker, f.eks. 7eleven?

Postafen fås kjøpt på apotek, i håndkjøpsutsalg og i dagligvarebutikker som har et begrenset utvalg av reseptfrie medisiner.

Persille1365381127
Skrevet

Alt du tror på kan hjelpe.

Rent medisinsk hjelper ingenting annet enn å spy. Om kvalmen ikke går over kan du forsøke å kaste opp rett før du skal noe viktig, da forsvinner den hvertfall i omtrent 30 minutter.

Forutsatt at du er kvalm hele dagen da, og ikke bare litt på morgenen. Da hjelper mat.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...