Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Min datter på 18 mnd, har fått eksem i ansiktet. Hovedsaklig under smokken,(hvor det ofte er vått) med også bortover kinnene.

Jeg har fått beskjed om å bruke hydrokortison på henne, men er ikke så glad for dette, da det er like inntil munnen, og hun smaker på kremen.

Jeg har prøvd med Aloe Vere gelé men denne er visst veldig god, for hun "spiser" den.

Har dere noe forslag til hva jeg kan gjør. Eksemen klør ikke, men det er veldig rødt og sårt.

Gjest kast smokken
Skrevet

Jeg ville ihvertfall ha sluttet helt med smokk og sett det an noen uker før jeg brukte hydrokortison på barnet.

Skrevet

Hei.

Du kan prøve en krem som heter Apobase, den får du på apoteket. Jeg brukte den veldig mye på min sønn, da han var mindre, og var veldig plaget med eksem.

Spør på apoteket, det både rød og blå tube

Gjest Stig Bruset, Allmenpraktiserende Lege
Skrevet

Kjære bil,

Heldigvis er det ikke farlig å spise Aloe vera gel, så du trenger ikke bekymre deg for det. Jeg vil primært anbefale deg å slutte med å gi henne smokk og hvis ikke eksemet forsvinner kan hun bruke en salve av stemorsblomst morgen og kveld. Den får på helsekostforretninger.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...