Gå til innhold

Smøre hotelfrokost matpakke


Anbefalte innlegg

Gjest GP-Line
Skrevet

Ei venninne av meg forteller at om de bor på et litt dyrt hotel hvor der er frokost inkludert, bruker de ofte å ta med seg litt ekstra påleggspakker, frukt o.l for å ha til lunsj senere på dagen, for å spare penger.

Er dette ok, eller er det bare skikkelig "white-trash"..?

Fortsetter under...

Gjest SummerOf69
Skrevet

Det settes ikke pris på av hotellet men "alle" gjør det. Jeg gjør det hver gang jeg er i syden, betaler da jaggu nok :P

Skrevet

Jeg gjør det ofte - men jeg spør betjeningen, får matpapir og betaler for det. Grunnen er altså ikke å spare penger, men å slippe narvesen.

Gjest syttentretti
Skrevet

Det settes ikke pris på av hotellet men "alle" gjør det. Jeg gjør det hver gang jeg er i syden, betaler da jaggu nok :P

Hender det at jeg tar med litt lunsj ja.....

Skrevet

Jeg har vel tatt med meg en yoghurt en gang og en banan en annen gang, men å ta med mye ekstra mat til flere personer for et måltid til er frekt og helt uaktuelt.

Onsdag1365380628
Skrevet

Jeg leste nylig et sted at nordmenn var blant de grådigste når det gjaldt å gribbe til seg alt som var "gratis". Frokostbuffeen på hotell var nevnt, her ble det lesset på tallerkenene mye mer enn hva som ellers var normalt. Nordmenn åt gjerne rent pålegg til frokost, og i kroner å øre var nordmenns frokost mye dyrere enn frokosten til gjestene fra andre land.

Nå har jo ikke det noe med matpakkesmøring å gjøre, men jeg kom på når jeg leste innlegget ditt. Jeg har selv tatt med litt småesker med pålegg, og en og annen frukt. Noen hotell tilbyr matpakke mot betaling. Da får man matpapir og pose utlevert.

Annonse

Skrevet

Selvfølgelig ikke ok! Har man ikke råd til å betale for egen lunsj, har man ikke råd til å bo på hotellet. Ærlig talt, regner med at de/dere gjør det helt åpenlyst siden de syns det er greit? Det er å stjele mat, og viser at man er ekstremt gjerrig. Det må da være pinlig?

Mary Poppins
Skrevet

Nope det har jeg aldri gjort, og jeg må innrømme at jeg synes det er litt frekt når jeg ser andre gjør det. Dersom man tilbyr betjeningen penger for å ta med seg noe, så er det greit men jeg tror ikke det er vanlig at de fleste hoteller har en slik ordning.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...