Gå til innhold

Hvordan stramme inn på matbudsjettet?


Anbefalte innlegg

5000 i uka!!!???? Hvordan i all verden greier dere å spise så mye mat??? :P

Jeg kjøper mat og husholdningsartikler for ca 1500 pr uke de ukene jeg har barna hjemme, og det holder rikelig for oss.... Da kjøper vi stort sett det vi vil ha av mat og vi spiser også ganske sunt.

Hei!

Forresten spiser vi ikke mye, vi er en tynn/slank og småspist familie, og vi spiser lite/eller sjelden godteri.

Jeg trenger svar på en ting nå, om du har tid, jeg er barnevakt og lurer på noe. Hele huset begynte plutselig å lukte og da jeg spurte om barnet hadde bæsjet sa det nei, jeg trodde på det, men det viste seg å være feil :-) Men det er noe jeg lurer på.

Fortsetter under...

  • Svar 100
  • Opprettet
  • Siste svar

Mest aktive i denne tråden

  • Madelenemie

    24

  • Hønemoren

    7

  • Lillemus

    4

  • Elis31

    4

Gjest Nickløsheletida

Hei!

Ja de på Rimi som er nokså billige bruker jeg ofte, de er greie nok. Men hvis vi har hatt besøk eller det er helg har jeg kjøpt den større størrelsen, de har i fiskebutikken, jeg liker dem best :-)

Også på smak.

De Rimi rekene, husker ikke størrelsen nå 70 mm er det ikke?

De er fine til wok og andre asiatiske retter. prøver å holde meg unna scampi etter nyhetsbrevet fra Fremtiden i Våre hender.

Ja, rekene ser ut til å ha grei nok størrelse og pinnekjøttet er fra Gilde.

Jeg har en regel og det er at jeg holder meg unna first price varer. De smaker stort sett pyton.

Gjest annlovinda

Hei!

Jeg mente 5000 kr i uken, selvsagt, en tur i butikken for å handle en pose med mat koster meg jo ca 800 kr.

Fisk til i morgen koster sikkert 600 kr feks.

men vi har jo ikke 2 barn da :-)

Likevel, syns jeg 1000 og 2000 kr høres rart ut, da handler man vel ikke normal mat.

Jeg tror mange sparer på matbudsjettet, det sier min mann i vertfall istedet for å spise god mat.

Hvor mange er dere i familien?

Vi er 3 personer i husstanden til vanlig, 2 voksne og en gutt på 11 år.

Jeg prøver ofte å stramme inn på matbudsjettet, men egentlig uten noe særlig hell. Vi bruker ca 3000 i uka, og jeg synes det er mye

Ja, rekene ser ut til å ha grei nok størrelse og pinnekjøttet er fra Gilde.

Jeg har en regel og det er at jeg holder meg unna first price varer. De smaker stort sett pyton.

Hei!

Takk for at du forstår!

De smaker grusomt!

Etter den hytteturen med både firstprice og euro pris og euro shopper m.m så fikk jeg virkelig erfaring med dårlig mat!!

Derfor vil ikke min mann på tur med sånne gjerrigknarker. Hadde de ikke hatt råd var det en ting, men de er rike og det er ikke vi, hvis man tjener 1,5 millioner pr person, da tjener man nok syns jeg. Men de er gjerrige på mye, jeg liker ikke gjerrighet.

Hvor mange er dere i familien?

Vi er 3 personer i husstanden til vanlig, 2 voksne og en gutt på 11 år.

Jeg prøver ofte å stramme inn på matbudsjettet, men egentlig uten noe særlig hell. Vi bruker ca 3000 i uka, og jeg synes det er mye

Hei!

Akkurat der der man.

Vi bruker nokså likt.

Vi er 7 mennesker.

Så selvsagt noen tusen mer, jeg sløse absolutt ikke, selv om jeg nå har levert alle kvitteringer til min mann, og dermed vet jeg hva som er vårt matbudsjett.

Er det ikke din erfaring også, at går man inn i en matbutikk skal det ikke mange varene til før det er 800 kr, en ost koster jo 100 kr i vertfall osv...vitaminer 100 kr boksen, te 150 kr, kaffebønner 200 kr osv...

Ja, rekene ser ut til å ha grei nok størrelse og pinnekjøttet er fra Gilde.

Jeg har en regel og det er at jeg holder meg unna first price varer. De smaker stort sett pyton.

Hei!

Jeg passer et barn, lurer på noe, spurte Togli men svarer ikke,. kan jeg spørre deg har du tid?

Vil ikke gjøre feil siden dette er et barn fra utsiden ikke mitt, dvs jeg vil ikke gjøre feil med mine heller, men jeg gjorde mange feil og jeg føler meg litt sånn usikker på noen småting...

Annonse

Hvor mange er dere i familien?

Vi er 3 personer i husstanden til vanlig, 2 voksne og en gutt på 11 år.

Jeg prøver ofte å stramme inn på matbudsjettet, men egentlig uten noe særlig hell. Vi bruker ca 3000 i uka, og jeg synes det er mye

Hei!

Kunne jeg spørre deg om noe, de jeg har spurt svare ikke?

Kan jeg gi en toåring kjærlighet på pinne?

Jeg tenker kan falle frem og sette i halsen, men kanskje ubegrunnet frykt, hva syns du er riktig?

Gjest Nickløsheletida

Hei!

Jeg passer et barn, lurer på noe, spurte Togli men svarer ikke,. kan jeg spørre deg har du tid?

Vil ikke gjøre feil siden dette er et barn fra utsiden ikke mitt, dvs jeg vil ikke gjøre feil med mine heller, men jeg gjorde mange feil og jeg føler meg litt sånn usikker på noen småting...

Bare spør du :-)

Gjest annlovinda

Hei!

Kunne jeg spørre deg om noe, de jeg har spurt svare ikke?

Kan jeg gi en toåring kjærlighet på pinne?

Jeg tenker kan falle frem og sette i halsen, men kanskje ubegrunnet frykt, hva syns du er riktig?

Hvis 2-åringen skal få kjærlighet på pinne, må hun iallefall sitte i ro. Ikke gå eller løpe rundt med den.

Men det er sikkert mange som ikke synes de skal få det i det hele tatt. Men som sagt sitter barnet i ro, ser ikke jeg noe galt i det. Og en vanlig kjærlighet detter ikke bare av pinnen. du kan jo ta den fra barnet før den blir for liten også

Gjest Nickløsheletida

Hei!

Kunne jeg spørre deg om noe, de jeg har spurt svare ikke?

Kan jeg gi en toåring kjærlighet på pinne?

Jeg tenker kan falle frem og sette i halsen, men kanskje ubegrunnet frykt, hva syns du er riktig?

Hvis de andre barna spiser dette nå, så kan du la 2-åringen smake litt ved at du selv holder i pinnen, men i utgangspunktet tenker jeg at det er unødvendig og gi en så liten unge godteri.

Jeg synes uansett du tenker riktig ved ikke å la ungen få løpe rundt med den.

Gjest annlovinda

Hei!

Akkurat der der man.

Vi bruker nokså likt.

Vi er 7 mennesker.

Så selvsagt noen tusen mer, jeg sløse absolutt ikke, selv om jeg nå har levert alle kvitteringer til min mann, og dermed vet jeg hva som er vårt matbudsjett.

Er det ikke din erfaring også, at går man inn i en matbutikk skal det ikke mange varene til før det er 800 kr, en ost koster jo 100 kr i vertfall osv...vitaminer 100 kr boksen, te 150 kr, kaffebønner 200 kr osv...

Jeg er enig, posen inneholder ikke mye før hundrelappene flakser avgårde. I tillegg prøver vi å spise relativt sunt, med rene kjøtt og fiskevarer, mye frukt og grønnsaker. Dessverre drikker jeg for mye lett-brus, og det er en utgift jeg absolutt burde kutte ned masse på.

Bare spør du :-)

Hei!

Takk.

1) Kan jeg gi en toåring kjærlighet på pinne?

Redd skal falle og sette i halsen?

2) Når barnet sier hææ når jeg forklarer noe, har jeg selv nå begynt å si hææ tilbake, ser overrasket på meg (jeg tenkte må prøve det samme tilbake), gikk bak en vegg, så fortsatte jeg på middagen, men oppdaget at av og til ser frem bak veggen, ser på meg. Jeg lurer på hva dette kan skyldes. Ble bekymret for at jeg skremte så tenkte jeg på kjrærlighetene jeg kjøpte.

Nå går det bra, står nå akkurat oppe i middagen kan man si bokstavelig talt, smaker på alt og plukker i alt, veldig søt, men jeg lurer fortsatt på det med kjærlighetene, vil ikke ha noen ulykke her.

Morer meg gjør barnet, men jeg har glemt dette med toåringer, dessuten var ikke mine sånne som gikk rundt og fant på så mye rart.

Gjest annlovinda

Hei!

Akkurat der der man.

Vi bruker nokså likt.

Vi er 7 mennesker.

Så selvsagt noen tusen mer, jeg sløse absolutt ikke, selv om jeg nå har levert alle kvitteringer til min mann, og dermed vet jeg hva som er vårt matbudsjett.

Er det ikke din erfaring også, at går man inn i en matbutikk skal det ikke mange varene til før det er 800 kr, en ost koster jo 100 kr i vertfall osv...vitaminer 100 kr boksen, te 150 kr, kaffebønner 200 kr osv...

Jeg skal prøve å bake brød med byggmel i helga, og det å bake selv kan man jo også spare noen kroner på. Det går en del brødmat her, iallefall når 11-åringen har med en kamerat eller tre hjem etter skolen. Da går det fort nesten et brød på bare de gutta. Og jeg kjøper brød som fort koster bortimot 30 kroner brødet, og å bake brød må jo koste mindre? Skal iallefall prøve det i helga :)

Annonse

Hei!

Jeg tror ikke det er mye, vi bruker 5000 kr pr uke ca.

Vi lever nøkternt.Men jeg syns det å tenke sesongene er bra, men da ikke fordi hodekål er billig i september, men fordi det er fint med fårikål igjen osv..

Men det blir også rimeligere.

Man bør bruke masse penger på mat, da mat er mer enn smak, det er helse og overskudd og glede i mat, spesielt fargene på mat gjør en glad.

Når jeg ser alle grønnsakene og frukten fraktes nedover på samlebåndet blir jeg ofte glad, glad fordi fargene er så pene og det hele ser så sunt ut.

Vi har noen rike venner, de er veldig gjerrige på mat, da vi skulle på hytte tur ville de bare kjøpe billige merker eks europris, de gikk liksom etter pris i butikken heller enn kvalitet og interesse.

Jeg foreslo å handle på Meny, for bedre utvalg, men min venn sa " billigere på Rema" ja og der handlet hun spesielle ting, jeg tenker når man tjener mange millioner så trenger man vel ikke tenke på prisen sånn hele tiden. Etter at jeg fikk høre at jeg brukte alt for mye tørkepapir sa min mann vi ikke skulle bruke tiden på sånne gjerrigknarker.

Vi har fått mathall i Oslo nå, jeg tror på slike tiltak, at vi heller bruker mer penger på mat enn mindre, jeg tror det er gjort beregninger på at innvandrerfamilier med dårlig råd, bruker mer penger enn mange nordmenn på mat, fordi de er mer opptatt av matkultur enn oss.

20.000 i mnd? Det var jammen mye.

Jeg passer på å fylle fryseren når det er tilbud. Min erfaring er ikke alltid at dyrt smaker best.

Fiskeboller er god og billig mat. Fiskepinner, kjøttdeig på tilbud. Kyllingkjøttdeig er billigere enn en storfe.

taco kan man få en pakke til 7 kr på meny. Du må seøvfølgelig selv ha kjøttdeig og grønnsaker.Men du klarer fint å mette en hel familie på det for under 50 kr.

Fiskepinner med remulade er godt og billig. Pannekaker, hjemmelagde kjøttkaker.

Jeg samler også på rester og lager en pytt i panne av alt sammen en dag i uken. Det er kjempepopulært her.

Tidligere når jeg bodde i hus og hadde stor fryser bruke jeg sjelden mer enn 4-5 tusen i mnd på mat.

Nå bor jeg i blokk, med en liten fryser. Det blir dyrere, og nå bruker vi litt mye synes jeg. 7-8 tusen i mnd.

Men så sparer vi ikke på noe og kjøper akkurat det vi har lyst på.

Blir skjerping snart.

Vi er fast 3 voksne. Og har helgebesøk av 2 tenåringer.

Hei!

Ja men vi er jo flere, jeg skjønne ikke hvordan du gjør det, for en pose på Rimi koster meg 800 kr ca. Av og til 500. kr men da har jeg kanskje droppet noe som er dyrt, jeg vet ikke.

Ja vi er jo en stor familie, så sikkert ikke helt sammenlignbart da.

Er dere ikke fire stk, slik som oss?

Jeg handler stort ca en gang pr uke, og da har jeg som regel fem handleposer. Betaler ca 1000 kroner for dette på Rema. Skal jeg ha spesiell mat, så kjøper jeg kanskje på Meny.

Hei!

Forresten spiser vi ikke mye, vi er en tynn/slank og småspist familie, og vi spiser lite/eller sjelden godteri.

Jeg trenger svar på en ting nå, om du har tid, jeg er barnevakt og lurer på noe. Hele huset begynte plutselig å lukte og da jeg spurte om barnet hadde bæsjet sa det nei, jeg trodde på det, men det viste seg å være feil :-) Men det er noe jeg lurer på.

Barn er flinke til å lure oss voksne hvis det er noe de ikke vil ;) Skifte bleie er kjedelig :P

Lykke til som barnevakt :)

Hvis 2-åringen skal få kjærlighet på pinne, må hun iallefall sitte i ro. Ikke gå eller løpe rundt med den.

Men det er sikkert mange som ikke synes de skal få det i det hele tatt. Men som sagt sitter barnet i ro, ser ikke jeg noe galt i det. Og en vanlig kjærlighet detter ikke bare av pinnen. du kan jo ta den fra barnet før den blir for liten også

Hei!

Takk da er det som jeg tenker.

For jeg følte det, tenkte på at kan falle for vingler rundt.

Hei!

Ja de på Rimi som er nokså billige bruker jeg ofte, de er greie nok. Men hvis vi har hatt besøk eller det er helg har jeg kjøpt den større størrelsen, de har i fiskebutikken, jeg liker dem best :-)

Også på smak.

De Rimi rekene, husker ikke størrelsen nå 70 mm er det ikke?

De er fine til wok og andre asiatiske retter. prøver å holde meg unna scampi etter nyhetsbrevet fra Fremtiden i Våre hender.

Remarekene til 29,- er 90+. Utenfor sesong (som er mellom januar og april) er det ingen grunn til å kjøpe reker i fiskebutikken, faktisk er det større sjanse for at reker som selges frossenvare er trålet når de er på sitt beste. De "ferske" har dessuten også ofte vært frosset på tråleren :)

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...

×
×
  • Opprett ny...