Gå til innhold

Hvordan stramme inn på matbudsjettet?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

  • Svar 100
  • Opprettet
  • Siste svar

Mest aktive i denne tråden

  • Madelenemie

    24

  • Hønemoren

    7

  • Lillemus

    4

  • Elis31

    4

Hei!

Når du skal til oslo, skal vi gå en helt vanlig handletur på rema.

Så skal vi når vi kommer ut se hvorfor mine handleposer koster så mye mer ?

Det må jo være en logisk grunn!

Haha, kanskje vi burde gjøre det :))

Jeg kan si ca hva jeg kjøper fast nesten hver gang:

Kyllingkjøttdeig

Kyllingfileter (stor pakke med ca seks fileter i)

Fire flasker Pepsi Max (tilbud med fire i en pk - kjøper dette ca hver annen uke)

Ca. 5 l ekstra lett melk

1 stor pk trønderfår

1 stor norwegia hvitost

leverpostei

ei pk egg

fløte

creme fraiche

paprika

sukkererter

purreløk

fersk sopp

middagspølser/grillpølser

havgregryn

nøtter

solsikkekjerner

ca tre kartonger appelsinjuice

en pk bacon

grov pasta

Ellers har jeg stort av hvetemel, toalettpapir, ris etc

Hei!

Takk, det går fint, barnet bestemte hvor skal sove, og jeg gledet meg nå til å sette meg ned, men så drepte barnet mitt nesten fiskene, jeg sa gi to biter, ikke mer til fiskene, så har puttet all fiskematen i akvariet??

Jeg ga to biter også, men har fått opp boksen og puttet i alt, og hele akvariet flyter over av orange kuler!

Hehe, sorry at jeg ler Madelenemie :))

Håper fiskene overlever!!! :)

Gjest Hulderen

Hei!

Jeg passer et barn, lurer på noe, spurte Togli men svarer ikke,. kan jeg spørre deg har du tid?

Vil ikke gjøre feil siden dette er et barn fra utsiden ikke mitt, dvs jeg vil ikke gjøre feil med mine heller, men jeg gjorde mange feil og jeg føler meg litt sånn usikker på noen småting...

Når du er barnevakt for en toåring, så må du følge med på toåringen hele tiden. Da kan du ikke drive og skrive her på dol. Og du kan abolutt ikke gi barnet en kjærlighet for å få fred!

Hvis du ikke vil følge med på barnet hele tiden, så må du si nei til å være barnevakt.

Hei!

Jeg tror ikke det er mye, vi bruker 5000 kr pr uke ca.

Vi lever nøkternt.Men jeg syns det å tenke sesongene er bra, men da ikke fordi hodekål er billig i september, men fordi det er fint med fårikål igjen osv..

Men det blir også rimeligere.

Man bør bruke masse penger på mat, da mat er mer enn smak, det er helse og overskudd og glede i mat, spesielt fargene på mat gjør en glad.

Når jeg ser alle grønnsakene og frukten fraktes nedover på samlebåndet blir jeg ofte glad, glad fordi fargene er så pene og det hele ser så sunt ut.

Vi har noen rike venner, de er veldig gjerrige på mat, da vi skulle på hytte tur ville de bare kjøpe billige merker eks europris, de gikk liksom etter pris i butikken heller enn kvalitet og interesse.

Jeg foreslo å handle på Meny, for bedre utvalg, men min venn sa " billigere på Rema" ja og der handlet hun spesielle ting, jeg tenker når man tjener mange millioner så trenger man vel ikke tenke på prisen sånn hele tiden. Etter at jeg fikk høre at jeg brukte alt for mye tørkepapir sa min mann vi ikke skulle bruke tiden på sånne gjerrigknarker.

Vi har fått mathall i Oslo nå, jeg tror på slike tiltak, at vi heller bruker mer penger på mat enn mindre, jeg tror det er gjort beregninger på at innvandrerfamilier med dårlig råd, bruker mer penger enn mange nordmenn på mat, fordi de er mer opptatt av matkultur enn oss.

''Jeg tror ikke det er mye, vi bruker 5000 kr pr uke ca.''

Du har ikke et gjennomsnittlig forhold til penger og jeg begynner å skjønne at mannen din synes du bruker for mye. Om jeg skulle brukt 5000,- i uka, altså 20.000,- i mnd på mat så hadde jeg ikke hatt råd til husleie og boliglån - og ingenting annet. Og vi spiser godt og handler både tilbud og merkevarer, litt etter hva jeg foretrekker.

Annonse

Vi er 3 voksne, bruker 2000-2500kr. pr. mnd.

Vet ikke hvor dere handler, men prisene varierer veldig i de forskjellige butikkjedene synes jeg. Kan spare mye på f.eks. å handle på Rema fremfor Meny eller Mega, det er min erfaring.

Vi er 3 voksne, bruker 2000-2500kr. pr. mnd.

Vet ikke hvor dere handler, men prisene varierer veldig i de forskjellige butikkjedene synes jeg. Kan spare mye på f.eks. å handle på Rema fremfor Meny eller Mega, det er min erfaring.

Jeg har samme erfaring som deg, så jeg handler som regel på Rema:)

1. Lag ukesmenyer ut fra tilbudene de ulike butikkene har. Tenk også på hvordan rester kan brukes.

2. Bruk Coop-kortet, slik at du får ut Coop-tilbudene. Følg også med på medlemsfordeler.

3. Lag mat fra bunnen av.

4. Handle kjøttvarer i Sverige om du bor slik til.

5. Dropp frokostblandinger og helfabrikata. Utforsk og prøv å lage ting sjøl. Det blir bedre, og det er morsomt.

Hva synes du er billig av kjøttvarer i Sverige for tiden?

Jeg synes det var billigere der før, sparer ikke så mye på kjøttvarer lenger er min erfaring. Handler på Nordbysenteret når vi handler i Sverige.

Karbonadedeigen er jo billigere, men synes den norske er bedre. Kyllingfileter likeså. Når det gjelder svinekjøtt, f.eks. koteletter er det like billig her, det samme gjelder oksekjøtt.

Jeg har samme erfaring som deg, så jeg handler som regel på Rema:)

Det bygges en Rema 300-400 meter fra her vi bor, gleder meg til den åpnes.

Var innom en Rema i dag, en "Gode ønsker" konfekteske kostet 59kr. Da jeg kom hjem var jeg en tur innom vår nærbutikk (før Rema kommer), Kiwi, samme konfektesken kostet 75kr.!! Kiwi er jo heller ikke av de dyreste.

Fikk dessuten fin ribbe på Rema til 49kr./kg. Fersk og krydra.

Julepølse til 11,80kr. pr. stk., 400gr. (På Kiwi 25kr.)

800g. ferdigstekte medisterkaker på Rema, 40kr.

Har ikke erfaring med fabrikkmerke på de varene jeg kjøpte i dag så spennende til søndag hva 5 v. og 2 barn kan få søndagsmiddagen for til 150kr. totalt (uten tilbehør da), kjøpte litt av hvert av ovennevnte.

christensen1365381166

Vi er 3 voksne, bruker 2000-2500kr. pr. mnd.

Vet ikke hvor dere handler, men prisene varierer veldig i de forskjellige butikkjedene synes jeg. Kan spare mye på f.eks. å handle på Rema fremfor Meny eller Mega, det er min erfaring.

''Vi er 3 voksne, bruker 2000-2500kr. pr. mnd. ''

Det høres veldig lite ut.

Hei!

Ja jeg foretrekker store reker og ikke sånne billige man må bruke lang tid på å pelle, jeg syns de store er bedre.

Men da jeg handlet blåskjell til 29.90 pr nett følte jeg meg økonomisk, veldig billig og god mat :-)

Man trenger ca et nett pr persjon. Jeg elsker sjømat

Store, frosne reker på Smart Club synes vi er bra. 50/70 str., men dyre, nesten 150kr./kg. sist vi kjøpte, i sommer. Billigere å kjøpe 5kilos kartong.

Annonse

Det bygges en Rema 300-400 meter fra her vi bor, gleder meg til den åpnes.

Var innom en Rema i dag, en "Gode ønsker" konfekteske kostet 59kr. Da jeg kom hjem var jeg en tur innom vår nærbutikk (før Rema kommer), Kiwi, samme konfektesken kostet 75kr.!! Kiwi er jo heller ikke av de dyreste.

Fikk dessuten fin ribbe på Rema til 49kr./kg. Fersk og krydra.

Julepølse til 11,80kr. pr. stk., 400gr. (På Kiwi 25kr.)

800g. ferdigstekte medisterkaker på Rema, 40kr.

Har ikke erfaring med fabrikkmerke på de varene jeg kjøpte i dag så spennende til søndag hva 5 v. og 2 barn kan få søndagsmiddagen for til 150kr. totalt (uten tilbehør da), kjøpte litt av hvert av ovennevnte.

Har samme gode erfaringer som deg :) Skal jeg kjøpe ferskvare eller spesielle/sjeldne ingredienser kjøper jeg heller kun dette andre og dyrere steder.

Hei!

Jeg tror ikke det er mye, vi bruker 5000 kr pr uke ca.

Vi lever nøkternt.Men jeg syns det å tenke sesongene er bra, men da ikke fordi hodekål er billig i september, men fordi det er fint med fårikål igjen osv..

Men det blir også rimeligere.

Man bør bruke masse penger på mat, da mat er mer enn smak, det er helse og overskudd og glede i mat, spesielt fargene på mat gjør en glad.

Når jeg ser alle grønnsakene og frukten fraktes nedover på samlebåndet blir jeg ofte glad, glad fordi fargene er så pene og det hele ser så sunt ut.

Vi har noen rike venner, de er veldig gjerrige på mat, da vi skulle på hytte tur ville de bare kjøpe billige merker eks europris, de gikk liksom etter pris i butikken heller enn kvalitet og interesse.

Jeg foreslo å handle på Meny, for bedre utvalg, men min venn sa " billigere på Rema" ja og der handlet hun spesielle ting, jeg tenker når man tjener mange millioner så trenger man vel ikke tenke på prisen sånn hele tiden. Etter at jeg fikk høre at jeg brukte alt for mye tørkepapir sa min mann vi ikke skulle bruke tiden på sånne gjerrigknarker.

Vi har fått mathall i Oslo nå, jeg tror på slike tiltak, at vi heller bruker mer penger på mat enn mindre, jeg tror det er gjort beregninger på at innvandrerfamilier med dårlig råd, bruker mer penger enn mange nordmenn på mat, fordi de er mer opptatt av matkultur enn oss.

20.000 kr i mnd?

Dette er et overforbruk uten like.

Er ikke du den samme som i en annen tråd er fortvilet over at hjelpestønaden fra NAV har gått ut? Og det må krisemaksineres for at du får beholde den?

Og er det ikke du som har gratis tannlege?

Jeg blir litt satt ut av at vi i Norge i dag ikke har behovsprøvde ytelser.

De er mange trygdede i dag som ikke har råd til tannlege, de fleste har ikke 20.000 utbetalt som de skal ha til husleie og strøm, mat osv.

christensen1365381166

20.000 kr i mnd?

Dette er et overforbruk uten like.

Er ikke du den samme som i en annen tråd er fortvilet over at hjelpestønaden fra NAV har gått ut? Og det må krisemaksineres for at du får beholde den?

Og er det ikke du som har gratis tannlege?

Jeg blir litt satt ut av at vi i Norge i dag ikke har behovsprøvde ytelser.

De er mange trygdede i dag som ikke har råd til tannlege, de fleste har ikke 20.000 utbetalt som de skal ha til husleie og strøm, mat osv.

''20.000 kr i mnd? Dette er et overforbruk uten like.

Er ikke du den samme som i en annen tråd er fortvilet over at hjelpestønaden fra NAV har gått ut? Og det må krisemaksineres for at du får beholde den?

Og er det ikke du som har gratis tannlege?

Jeg blir litt satt ut av at vi i Norge i dag ikke har behovsprøvde ytelser. De er mange trygdede i dag som ikke har råd til tannlege, de fleste har ikke 20.000 utbetalt som de skal ha til husleie og strøm, mat osv.''

Godt skrevet.

Gjest gjerrigknark

Det bygges en Rema 300-400 meter fra her vi bor, gleder meg til den åpnes.

Var innom en Rema i dag, en "Gode ønsker" konfekteske kostet 59kr. Da jeg kom hjem var jeg en tur innom vår nærbutikk (før Rema kommer), Kiwi, samme konfektesken kostet 75kr.!! Kiwi er jo heller ikke av de dyreste.

Fikk dessuten fin ribbe på Rema til 49kr./kg. Fersk og krydra.

Julepølse til 11,80kr. pr. stk., 400gr. (På Kiwi 25kr.)

800g. ferdigstekte medisterkaker på Rema, 40kr.

Har ikke erfaring med fabrikkmerke på de varene jeg kjøpte i dag så spennende til søndag hva 5 v. og 2 barn kan få søndagsmiddagen for til 150kr. totalt (uten tilbehør da), kjøpte litt av hvert av ovennevnte.

Vi har både Coop Marked, Rema og Eurospar i nærheten,

men COop marked er svindyr, de har av og til en handlevogn med varer som går ut samme dag til redusert pris, ellers.... nope!

Spar har en del gode tilbud, bl.a. 10 kroners marked nå, men stort sett merker jeg at jeg får mer for pengene på Rema :)

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...

×
×
  • Opprett ny...