Gå til innhold

Hvor mye vin på julebord?


Anbefalte innlegg

Gjest schååååålll
Skrevet

Er det nok med en flaske på en person?

har ikke tenkt å bli drita, men jeg drikker meget sjeldent da, så bør vel egentlig være forsiktig.....

Skrevet

Jeg hadde ikke drukket en helflaske engang! Holder lenge med et par glass på meg - jeg er billig på den måten! *haha* Drakk ett lite glass hvitvin på julebordet sist helg og sov som en stein i 10 timer etterpå! *hehe*

Gjest Elextra
Skrevet

Det spørs jo helt på hvor langt tid det er snakk om, og om det også skal serveres annet enn vin.

Om jeg sitter flere timer ved bordet, og får først hvit og så rød vin (slik man ofte gjør), kan det nok hende jeg drikker så mye som en flaske til sammen, uten at jeg dermed blir overstadig beruset. Men da skal det helst gå ganske lang tid og serveres rikelig med mat.

Hadde jeg selv hatt et slags julebord hjemme med venner, hvor hoveddrikken var vin, ville jeg nok beregnet en flaske pr. person, og kanskje hatt et par flasker i bakhånd i tillegg. Ofte fortsetter jo mange å drikke vin utover kvelden etter måltidet.

Skrevet

Skulle jeg ikke ha blitt drita så hadde jeg nok drukket en flaske vin ja.. Passe det =)

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...