Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Idag har vi en ganske langsmal stue med liten lekeplass til barna. Har spisebord i stua som også fungerer som kjøkkenbord da vi ikke har plass til kjøkkenbord på kjøkkenet.

Spisebordet står ikke rett på utsiden av kjøkkenet, men noen meter lenger bort. Vi har sofaen imellom.

Nå planlegger vi å bygge ut kjøkkenet og har fått godkjent byggesøknaden. Da får vi et tilbygg på 3083 x 2700 cm hvor vi tenkte å ha kombinert kjøkken- og spisestue. Da blir det slik at når man går inn i entreen kan man gå rett ti høyre inn på spiseavdelingen på kjøkkenet. Så blir det et trappetrinn opp til selve kjøkkenet. Utafor kjøkkenet (som kommer til å bli en halvåpen løsning, med en halvvegg mot sofaen) står sofaen og der spisebordet står idag tenkte vi å ha en sjenk og evt lekeplass til barna på gulvet. Hva syns dere om denne løsningen? Ville dere beholdt spisebord i stua i tillegg, eller kun hatt spiseplass på kjøkkenet? Får jo plass til et ganske stort kjøkken/spisebord på kjøkkenet. Vi har sjelden middagsgjester og har mye mer behov for gulvplass til lek.

Det blir jo på en måte en litt omvendt åpen løsning hvor man kjøkkenet blir midt imellom spisebordet og sofaen. Normalt er jo spisebordet imellom kjøkken og sofa

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/389670-spisestue-p%C3%A5-kj%C3%B8kken/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Jeg klarer ikke å se det for meg, men jeg ville gått for ett "spisested", spesielt siden dere skal ha et stort spisebord i kjøkkenavdelingen. For det kan være greit å ha et stort spisebord da. Men luft og godt med golvplass er deilig. :o)

Ja det kommer det nok til å gjøre her også hvis vi beholder spisestua. Har som sagt sjeldent middagsgjester, og vi kan vel spise på kjøkkenet når vi får det? Nå blir jo spiseavdelingen på kjøkkenet ganske adskilt fra kjøkkenet også der bordet står i enden + at det blir en trapp ned.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...