Gå til innhold

Oppskrift på pannekake rullekake?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hadde en gang en oppskrift på en pannekake som skulle stekes i langpanne, og rulles sammen som en rullekake med syltetøy imellom. Det eneste jeg husker var at man måtte varme opp noen/alle ingrediensene i en kasserolle før man helte den i langpanna. Er det noen som har oppskrift på noe slikt? Har lett overalt føler jeg

Skrevet

Google "ovnspannekake oppskrift". Jeg lagde det mye da jeg var barn/tenåring, og varmet aldri røren på forhånd.

Skrevet

Har gjort det men får opp bare fleskepannekaker. Den jeg leter etter var tykk som en rullekake med litt annerledes konsistens, sikkert derfor den skulle varmes først

Skrevet

Sorry da misforstod jeg, trodde du mente den svenske varianten. Tror ikke jeg vet hva du mener, ikke en rullekake av sukkerbrød-typen?

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...