Gå til innhold

har mennesker med lite hode mer epilepsi?


Anbefalte innlegg

Blomsterfluen
Skrevet

Har mennesker som har mindre hoder større sjanse for å få epilepsi, siden hjernen da får mere press enn når man har et stort hode?

Skrevet (endret)

Barn med veldig mye mindre hoder enn gjennomsnittet, har oftere epilepsi og cerebral parese enn andre barn. Men dette gjelder de med virkelig avvikende hodestørrelse, ikke bare litt mindre enn folk flest.

Jeg tviler på at det er så enkelt som at hjernen ikke får plass og blir utsatt for press. Det er vel heller slik at hodestørrelsen er et symptom på andre skader. Men nå synser jeg bare.

Endret av laban
AnonymBruker
Skrevet

Har mennesker som har mindre hoder større sjanse for å få epilepsi, siden hjernen da får mere press enn når man har et stort hode?

Nei, de har mindre hjerne.

Anonymous poster hash: 84d60...120

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...