Gå til innhold

Avslag på DPS - noen vits i å klage?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei,

Nå trenger jeg virkelig deres ekspertise. Har søkt om poliklinisk behandling på DPS og fikk avslag med følgende begrunnelse:

"Henvisningen har blitt vurdert i et tverrfagelig inntaksteam etter kriterier for kost og nytte i prioriteringsveileder for psykisk helsevern. Det fremkommer i henvisningen at pas. har slitt med psykiske plager over mange år og har fått et omfattende behandlingstilbud både i spesialisthelsetjenesten og 3. linjetjeneste. Kriteriene for nytte og kostnadseffektivitet vurderes ikke innfridd. Pasienten vurderes uten rett til prioritert helsehjelp og henvisningen avslås."

Akuratt dette stod det og ikke noe mer. De har ikke vært i kontakt med meg. Hvordan kan jeg evt. formulere en klage? Hva er det viktig å få med etc. Eller få legen til å henvise et annet sted?

Skrevet

Jeg tolker det som at de mener de ikke har et tilbud til deg ettersom tidligere behandling ikke har hatt effekt. Jeg tror jeg ville snakket med legen om det.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...