Gå til innhold

Opptrapping av lamictal


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er det forsvarlig å gå rett fra 100mg over på 200mg lamictal?

Skal øke dosen, men har bare 100mg tabletter.

Har brukt døgndose på 300mg tidligere... 

Eller burde jeg gå via 100mg+50mg i noen uker før jeg starter opp på 200mg? 

Anonymkode: 667c7...ca8

Skrevet

Har du hatt noen bivirkninger hittil? Jeg doblet hele veien. Startet på 25. mg i to uker, så 50 mg. i to uker osv. Stoppet på 200, men har nå redusert til 100 mg. pga "Lamictal induced Alzheimers". 

Skrevet

Nei, har ingen bivirkninger nå. En gang ble jeg gående noen dager uten lamictal, startet da opp på halv dose av hva jeg stod på, men det burde jeg nok ikke ha gjort, for da kjente jeg det virkelig. Har brukt 100mg en god stund nå, så er redd en dobling av dosen vil bli litt mye...? 

Anonymkode: 667c7...ca8

Nils Håvard Dahl, psykiater
Skrevet

Det er vanlig å gå direkte fra 100 til 200 mg.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...