Gå til innhold

spm. om § 5-22/ Irene G.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei

Jeg har sakset dette innlegget fra ufrivillig barnløshetsforum;

"Refusjon på resepter

Jeg har nå fått høre at det er mulig å søke refusjon av alle medisinutgifter på hvite resepter som overstiger kroner 1200 pr år. Får man det innvlget er refusjonen på 90%. Man må ha spesifisert kvittering fra apoteket. Man søker refusjon i lovens paragraf 5-22. Vet ikke om det fungerer for prøverørsmedisiner, men det er jo lov å prøve."

Ja, er det noen vits i prøve å få utgiftene i forbindelse med IVF refundert i det hele tatt. Det er jo snakk om medisinutgifter som kan komme på mellom 10000-40000 pr. enkeltforsøk.

Hilsen

Fortsetter under...

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

×
×
  • Opprett ny...