Gå til innhold

Det skal no til


Anbefalte innlegg

Skrevet

Det er jo drapsforsøk. Legene sier at det som reddet livet han var at han var overvektig, hvis ikke hadde han dødd. Er det bare bevisforspillelse som er grunnlag for varetekt?

Drømmeautomat
Skrevet

Enig i at siktelsen burde vært drapsforsøk, da med medfølgende varetekt (vil jeg anta). Og vold straffes dessverre gjennomgående for lavt i Norge.

Skrevet (endret)

Offeret sier at det ikke var tegn på at situasjonen kom til å eskalere. Selvfølgelig var det et godt signal når gjerningsmann sa "you and me outside" !  Og offeret var også den som eskalerte situasonen inne på puben da han tilbød seg å få ut han som stakk, og GIKK BORT til ham. Så det kan være fint snakk om å fremprovosere her. Jeg bare sier det. 

Men når du knivstikker noen, så er du ikke akkurat trygg. Det er skummelt å tenke på at slike går løse rundt. 

Endret av Kashmir

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...