Gå til innhold

Hvordan velge ny mobil?


Anbefalte innlegg

Gjest på bærtur....

Er en flittige bruker av sms på mobilen - og stort sett bare det.... bortsett fra noen få nødhjelp telefoner i ny og ne :-) Så har jeg vel ikke det helt store behovet for en avansert mobiltelefon.

Jeg har nå en Nokia 3210 (arvet etter sønnen), men skal få en ny mob. av husbonden. En forsinket julegave. Han har vært å sett på den nyeste til Nokia, den med kamera.

Men hvordan skal jeg klare å velge hvilken jeg vil ha? Føler meg helt på bærtur når jeg står i butikken og glor på de ulike modellene.....

Nå har jeg kontant kort, men det var vist et abonement som bare kostet 50,- pr. mnd., og så fikk en 50 gratis sms-er i tillegg... hørtes ikke det lurere ut?

Og når jeg leser mitt eget innlegg, høres jeg virkelig ut som en slik "du vet nå ingen ting, du da" som sønnen min mener jeg er :-)

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/87205-hvordan-velge-ny-mobil/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Gjest på bærtur...

Gå til en seriøs forhandler og forhør deg der. Hva er galt med Nokia 3210 da?

Ikke noe galt med nokia 3210, bortsett fra det at den har vært i gulvet ørten ganger... Så dekselet henger ikke skikkelig, og tastene er begynt å henge seg opp. Men batteriet er skikkelig bra :-)

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/87205-hvordan-velge-ny-mobil/#findComment-476014
Del på andre sider

Akkurat _det_vet jeg er en mulighet, men det var ikke den type råd jeg spurte etter.

Er det noe galt i å ønske seg ny mobil eller, siden det fokuseres mest på hva jeg har??

Nei, men 3210 er veldig grei og enkel og jeg er ganske på bærtur selv når det gjelder mobiler.

Men egentlig kunne jeg ønsket meg en bitteliten en med et fint deksel :o)

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/87205-hvordan-velge-ny-mobil/#findComment-476051
Del på andre sider

Annonse

Har'n gått i gulvet diverse ganger, sa du!??? Da skal du skaffe den jeg har!

NOKIA 5210

Den har et spesialdeksel, føles litt "gummiaktig" å ta på, for det er støtdempende. Går for å være støtsikker. Tåler å falle i gulvet uten at noe går i stykker.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/87205-hvordan-velge-ny-mobil/#findComment-476091
Del på andre sider

Jeg ville ihvertfall ikke kjøpt Nokia. Hvis du har fulgt med på TV/aviser i det siste ville du ha sett at 2/3 Nokia-telefoner blir returnert for reparasjon temmelig raskt. Mot 1/10 for andre merker. Jeg ville heller anbefale deg en Siemens eller Ericsson. Jeg har hatt begge deler og er veldig fornøyd med begge. Nå har jeg en Ericsson R320s, den var rimelig. Riktignok ingen foto-skjerm, men de gir visst elendig oppløsning på bildene uansett. Min bruker jeg, som du, først og fremst til SMS og noen korte samtaler.

Lykke til med valget!

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/87205-hvordan-velge-ny-mobil/#findComment-476113
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...