Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Hei!

Her i uken var vi for første gang siden vi kom hjem på kinarestaurant, med prinsessen med oss.

Det var på mange måter veldig koselig. Hun fikk så mye oppmerksomhet fra personalet der at det nesten ble pinlig. Nå er hun *kremt* ikke akkurat underernært med oppmerksomhet fra før av, men dette tok helt av. :o)

Men altså: Kinesisk! Det er nå litt over 3 måneder siden vi fikk jenta vår, og hun var da snaue 14 måneder. Hun har begynt å snakke, spesielt de siste par ukene har det tatt helt av. Og så kommer det noen kinesiske ord også. Men på restauranten, da alle disse menneskene snakket til henne på kinesisk, så ville hun ikke ha noe av det i det hele tatt. Hun forstod åpenbart det som ble sagt, men snudde hodet bort og ignorerte dem totalt. Når de snakket på norsk derimot, så flørtet hun og bablet ivei som hun pleier.

Så rart. Lurer på hva som foregår oppi det lille hodet hennes. Hvorfor "fortrenger" hun det kinesiske språket? Nå har vi ingen ambisjoner om å kunne vedlikeholde og utvikle kinesisk for henne uansett, men reaksjonen hennes var så kontant at det var helt påfallende.

Den som hadde visst hva hun tenkte....

MVH

Fortsetter under...

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...