Gå til innhold

Kjøpe leilighet i england


Anbefalte innlegg

Gjest shuten

Er det noen av dere som eier leilighet / hus i England ? Vi har planer om å kjøpe en bolig der, men vi er usikker på hvordan vi skal gå frem. Er det like dyrt over hele landet, eller er det noen steder som er ekstremt kostbare.

Er det best å handle på privat markedet, eller gjennom megler ?

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/109201-kj%C3%B8pe-leilighet-i-england/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Hei,

Kostnaden på leiligheter i Storbritannia avhenger selvsagt av stedet, men er generelt langt dyrere enn i Norge (etter det jeg husker). I tillegg er kvaliteten ofte dårlig.

I Storbritannia er det også ofte slik at man former "kjeder" med folk som kjøper/selger, og ting kan derfor ta grusomt lang tid.

Med vennlig hilsen

Vil tro at det er urimelig risikabelt å kjøpe bolig privat i et marked der man ikke er kjent, så uten å kjenne Englands boligmarked, ville jeg rent logisk anbefale å gå via megler. Sette seg litt inn i gjeldende lover og regler er nok også lurt...

Er ikke kjent med priser, men vil jo tro at markedet fungerer ganske likt der som ellers, at det er ganske store prisvariasjoner, med utgangspunkt i beliggenhet, tilbud/etterspørsel, standard, popularitet osv.

Hva med å finne ut av hva som tilbys på nettet? På http://www.tinde.com er det link (flagg) til britisk eiendoms-marked. Sikkert mange andre aktører på markedet der også.

Lykke til!

Gjest Liza i London

Boligkjøp her er helt annerledes enn i Norge.

Foruten å bruke megler, må dere også ha en advokat som opptrer på deres vegne ( det er ikke så altfor dyrt)

Boligprisene er høye, enkelte steder vanvittig høye.

Det er vanligvis ikke budrunder, selger kan aksepterer budet dere kommer med - og så, dagen før dere skal overta, så selger de til en annen som har budt høyere...uten at dere fikk anledning til evt å høyne.

Boligomsetningen går vanligvis utrolig raskt...men det kan ta lang tid fra kjøp til overtagelse fordi det som regel er en lang chain...og så det morsomste..hmm...alle skal flytte inn og ut på samme dag.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...