Gå til innhold

Kalkunbryst/fillet - igjen


Anbefalte innlegg

Gjest Turkeyman

Hei!

Takk for svarene tidligere angående hvor mye kalkunbryst man trenger pr person.

Det jeg nå lurer på er hvor mye av alt det andre man trenger. Har aldri hatt middagsselskap før, så hopper i det med begge beina! :-)

Vi blir mellom 12 og 14 stk. Beregner 400g kalkunbryst pr person.

Hvor mye poteter og grønnsaker ville dere brukt? Har tenkt å bruke grønnsaker i pose (fransk blanding eller lignende).

Passer konjakksaus til dette, med "kyllingsuppe" som ingrediens? Hvor mange pakker saus ville dere brukt?

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/131008-kalkunbrystfillet-igjen/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Greit med tre poteter - men hvor mye veier 3 x 14 = 42 poteter?

Tenkte å kjøpe de i pose.

På julaften beregner vi alltid fem poteter til hver vi, jentene spiser to-tre poteter, gutta spiser mye mer! Bedre å ha endel poteter igjen neste dag. Regner med du trenger iallfall to sekker poteter. Pimpernell er veldig gode!

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...