Gå til innhold

Karneval


Anbefalte innlegg

Skrevet

Karneval-karneval-karneval!!

Er tom for ideèr... jobber i barnehage og på fredag skal vi ha karneval.. Men hva i all verden skal jeg kle meg ut som??

Hjelp mottas me stooor takk..

*S*

kakki1365380609
Skrevet

En i barnehagen vår kledde seg ut som en kokk, med stor hvit kokkehatt, hvittforkle og klogger. Hva hvis du i tillegg tegner deg litt i fjeset som kanin og bli bakermester harepus?

Nå skal vi faktisk til å gåut for å se karnevalprosessjonen her på Gran Canaria. Her er det flotte kostymer du... kanskje litt kalde for Norge da..

Skrevet

En i barnehagen vår kledde seg ut som en kokk, med stor hvit kokkehatt, hvittforkle og klogger. Hva hvis du i tillegg tegner deg litt i fjeset som kanin og bli bakermester harepus?

Nå skal vi faktisk til å gåut for å se karnevalprosessjonen her på Gran Canaria. Her er det flotte kostymer du... kanskje litt kalde for Norge da..

Jeg husker en som gikk på karneval som seng! Han hadde putevar på hodet og dynetrekk over hele seg, rundt håndleddene var det knyttet hvite bendelbånd, og rundt anklene.

Skrevet

P.S

Sjøl var jeg Bestemor Skogmus fra Hakkebakkeskogen en gang: Lite hatt med påsydde, grå filtører. Blomstret forkle, langt skjørt med kappe, små snørestøvler. Svart snute, værhår og paraply på armen.

D.S

Gaupa1365380646
Skrevet

Gjør som Tommy: Gå som radioaktivt avfall.

Du kommer til å skremme vettet av alle sammen.

Skrevet

Heks

Punker

Katt

Bestemor

Karlson på taket

Prinsesse

stripper (kanskje ikke i barnehagen?)

bjørn

mann

Skrevet

Elefant (grå klær med halse og evt stoffpølse til snabel)

Sebra (stripete klær og hale. Evt hårbøyle med pålimte ører)

Pippi (en av hver sokk, en sommerkjole over en skjorte, med forkle over og fletter med piperensere i, lån en tøyapekatt på skulderen og en gyngehest på armen)

Bie (gule klær med påtegnede svarte striper. Piperensere med vattkuler på hårbøyle)

Marihøne (sorte klær med vinger av papp på ryggen)

Flaggermus (som marihøne bare sorte vinger og annen form)

Bjørn (brune klær, dusk til hale)

Bare vær forsiktig med ansiktsmalingen da, så du ikke skremmer de aller minste.

Lykke til

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...