Gå til innhold

Hudflekker


Anbefalte innlegg

pust1365380610
Skrevet

Jeg har fått en hel del små flekker (som knappenålshoder) fra ankelen og opp ca.20cm.De var røde til å begynne med.Nå er de rødbrune.Har diabetes2.Bruker insulin.Jeg fikk dette etter en lengere spasertur. Følte at jeg belastet foten ganske mye.Hva er dette, og går det bort av seg selv?

Fortsetter under...

Nina Lindstad, spesialist i allmennmedisin
Skrevet

Litt usikker på hva dette kan være. Dersom du ikke har tegn til dårlig blodsirkulasjon ( som noen diabetikere har ), med kalde føtter og litt blekere hud på tærne eller lette hevelser, har det neppe noe med diabetesen å gjøre. Kan du ha fått små stikk; f.eks av barnåler? Synes at du kan avvente litt, men kontakte fastlegen din dersom problemet ikke avtar eller du får tilbakefall.det er generelt viktig at du ikke får hevelser i leggene. i dette tilfellet bør du bruke elastisk bind når du går eller sitter mye med bena ned.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...